Harici harddisk biçimlendirme

Harici harddiskim raw formatına döndü ve biçimlendiremiyorum içindekileri kurtardım ama format atıp kullanmak istiyorum artık. usb format programlarını burada yazan bir kaç şeyi denedim ama çözüm olmadı hiç biri yardım ederseniz sevinirim.

eray1965 eray1965 (11)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Silicon power formatter indir

    .. Veya Windows Disk Yönet'ten -eğer orada görülüyorsa- önce sil ve sonra yeniden disk oluştur, daha sonrada bilinen şekliyle biçimlendirme yap.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • denedim bu programı device not found hatası veriyor eray1965 8 yıl önce
    • Birde başka PC'de dene. temmuz 8 yıl önce
    • Mesajımı editledim, yeniden bak. temmuz 8 yıl önce
    • disk yönete girince silmek istediğimde bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi hatası veriyor eray1965 8 yıl önce
    • Birde başka PC'de dene. :) temmuz 8 yıl önce
    • orada da aynı hataları alıyorum eray1965 8 yıl önce
    • Öyleyse harici diskteki problem fiziksel kaynaklı veya elektronik olarak bozulmuş olabilir. Ama yine sen -eğer PC'nin görmesini sağlayabilrsen- uygun bir programla (MaxBlast gibi) low level format atarak düzeltmeyi deneyebilirsin. Yoksa sana geçmiş olsun, sen artık o diskten vazgeç diyeceğim ama içerisindeki verileri kurtarabildiğine göre diskin kendiside normalde kurtarılabilmesi gerekir. Sonradan yanlış zorlamalarla iflah etmez şekilde bozulmadıysa elbette. Kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce