Harici harddisk bulunan filimlerin adlarını kayıt etme

Bende 4 5 tane harici diskler var .İçlerinde film arşivlerim var . Ben istiyorum ki hangisinde hangi filmler var hepsi elimin altında olsun. Yani mesala çökme durumunda en azından film isimleri elimin altinda olsun .bunu yapacağım program falan var mı

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Böyle bir şey mümkün değil gibi görünüyor mesela hepsine not defterine filmlerin isimlerini yazabilirsin aklıma bu geliyor başka çözüm yolu sanmıyorum.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Programsız şu şekilde yapabilirsin bunu

      Diski bilgisayara tak. Bilgisayar bunu örneğin D: sürücüsü olarak gördü diyelim. CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştır. Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

      Daha sonra komut istemi açılacak karşına

      Microsoft Windows [Version 10.0.18363.535]
      (c) 2019 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

      C:\Windows\system32>D:

      Burada D: yaz ve enter tuşuna bas. Bu seni komut isteminde D: sürücüsüne yollayacak.

      Burada şu komutu çalıştır:

      Microsoft Windows [Version 10.0.18363.535]
      (c) 2019 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

      D:\Windows\system32>D:
      D:\dir > FilmListe.txt

      dir > Filmliste.txt komutu o klasörde olan tüm dosyaların adlarını bir dosyaya kayıt etmeni sağlar. Elbette filmler bir klasörün içindeyse o klasörde bunu yap. Tek tek yazmana gerek kalmaz. Bu txt dosyasını da bir USB belleğe kopyalarsın. Sorun çözülür.

      murat murat (12492)