Harici harddisk donuyor

Klasörlerin içine girmeye çalıştığımda yanıt vermiyor. Bi klasöre girmeden kopyalıyorum ama masaüstüne yapışmıyor. Bütün dosyalara göz atıp önemlileri bilgisayara kopyalamam gerek. Birkaç ay önce bir dosyayı silemediğim için hata denetimi yaptım. Dosyayı sildim. Ozamandan beri ilk kez baktım diske.

misty misty (556)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Elinde başka USB kablo varsa önce o kablo ile bilgisayar bağlamayı dene. Mümkünse farklı USB porta bağlamayı da dene.

    Öncelikle kablo ya da USB port sorunu olup olmadığını anlamalısın.

    Bir de disk üzerinde hata denetimi yapmanı öneririm.

    Komut istemi üzerinden chkdsk D: /r /f  komutu ile disk aramayı başlatabilirsin. Budada D: senin sürücü harfin olmalı.

    murat murat (12492)