Harici harddiske tek seferde kaç gb dosya gönderebilirim?

1-Bilgisayardan harici harddiske

2-Harici harddiskten bilgisayara

tek seferde kaç gb dosya gönderebilirim, sınır var mı?

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Fat32'de en fazla 4 GB, NTFS ve exFAT'ta daha büyük (ve hatta teorik olarak sınırsız)..

    İçerden, dışardan farketmez. FAT 32 ile biçimlendirilmiş harici belleklerde normalde 4 GB'dan daha büyük boyutlu dosya olmaz. Eğer istisnai bir durum olarak FAT 32 ile biçimlendirilmiş bellekte kendi içinde birleştirilerek boyutu 4 GB üzerine çıkmış dosya olursa ve bu dosya bilgisayara transfer edilecekse burada transfer edilecek sabit disk bölümünün dosya biçimi önemli vede belirleyici olur. Ama günümüz sistemlerinde sabit disk bölümlerinin -özel ve istisnai haller dışında- NTFS olarak biçimlendirilmiş olduğu düşünülürse dışarıdan zaten 4 GB üzeri tek parça dosya transferi her şekilde olabilmektedir.

    Not: Ben soruyu tek parça dosya boyutu olarak anlamıştım ve üstte ona göre cevapladım. Ama herhalde tek parça sorulmamış, yeniden baktığımda bunu gördüm. Öyleyse sorunun tam ve doğru cevabı (daha doğrusu soru için geçerli ve gerekli cevap) " içeriden veya dışarıdan aktarılmak istenen toplam dosyaların boyutunda tek seferde bile olsa herhangi bir sınır yoktur ve bu sınır sabit disk ile harici belleğin kapasitelerine yada boş alanlarına göre olur"

    Üstte tek parça dosyalarla alakalı olarak yazdıklarımda ek bilgi olsun :)

    temmuz temmuz (12505)