Harici HDD'deki verileri nasıl sıkıştırabilirim?

merhaba ,harici hdd 1 tb tı zip leme yada önereceğiniz bir yöntemle verileri nasıl küçültebilirim  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

usergodot usergodot (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Harici HDD içindeki dosyalar genel olarak jpeg, avi, mp4 gibi video ve resimlerde oluşuyorsa bu diski sıkıştırmak sana anlamlı bir yer kazandırmaz. Bu formatların sıkıştırılması sana yer kazandırmaz. Bunlar zaten sıkıştırılmış formatlardır.

    Arşiv için kullandığın bir diskse ve yer kalmadıysa yeni bir disk almak doğru bir davranış olur. doc, txt, xls gibi belgelerden için düşünüyorsan 7Zip gibi bir programla sıkıştırma yapabilirsin.

    alattin alattin (16984)