Harici HDD Kapasitesi Gözükmüyor

Arkadaşlar 1-2 gün önce eski laptobundan hard diski çıkarıp internetten aldığım external case yani usb ile hdd yi bağlama aparatını aldım. İlk taktığımda güzel çalışıyordu ama içi doluydu bende onu biçimlendirmek istedim ama tam bitecekken biçimlendirilemedi hatası verdi ve böyle kaldı. Yardım edermisiniz.

cptnemo cptnemo (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Disk yönetiminden diskin durumunu kontrol etmelisin. Sanki bölüm bilgisi silinmiş gibi görünüyor.

    1. Windows ve R tuşlarına bas.
    2. Açılan çalıştır penceresine diskmgmt.msc yaz ve enter tuşuna bas. Bu komut Disk Yönetimi penceresini açacaktır.
    3. Sorunlu diski seç ve sağ tuşla tıkla. Yeni basit bölüm gibi bir seçenek varsa onu seç
    4. Ekrandaki adımları takip et.
    5. Bu işlemden sonra diski tekrar sağ tuşla tıkla ve biçimlendiri seç.

    Tüm bu işlemlerden sonra diskin geri gelecektir diye düşünüyorum.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Disk yönetimi açılmıyor. "Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor..." diye bildirim geliyor alt taraftan cptnemo 5 yıl önce
    • @cptnemo ÇAlıştıra services.msc yaz. Hizmetler sayfasından Sanal Disk'i bul, sağ tuşla tıkla ve yeinden başlatı seç hakan 5 yıl önce