Hat değerlerimde bir problem var mı? 12 Mbp/s paket internetim var ama 3.5 Mbp/s geliyor, nedeni ne olabilir?

Bağlantı Durumu Bağlı

Modülasyon Tipi ADSL_2plus

Gerçek Hız(Yukarı/Aşağı) 797/4095 kbps

Ulaşılabilir Hız(Yukarı/Aşağı) 1103/17304 kbps

Gürültü Marjı (Yukarı / Aşağı) 17.3/33.6 dB

Hat Zayıflama (Yukarı/Aşağı) 18.3/27 dB

Çıkış Gücü(Yukarı/Aşağı) 11.3/19.4 dBm

Veri Yolu(Yukarı/Aşağı) Fast/Fast

Araya Girme Derinliği (Yukarı/Aşağı) 1/1

Serpiştirme Gecikmesi(Yukarı/Aşağı) 0/0 ms

INP(Yukarı/Aşağı) 0/0 semboller

Profil N/A

Hat Çevrimiçi Süresi 12 sa 45 dk 58 sa

LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM

CRC Hataları(Yukarı/Aşağı) 0/0

FEC Hataları(Yukarı/Aşağı) 0/11

oneghosta oneghosta (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İnternet değerlerin bana iyi gibi geldi fakat eğer sorunun devam ediyorsa şu adımları denemende fayda var.

    Hattımın desteklediği maksimum hızı nasıl öğrenirim?

    1.Çözüm:

    Modemini 10-15 saniye kapat ve sonra tekrardan aktif hale getir.

    • Bu yöntem ile IP adresini tazelersin yani internet trafiğini tazelersin.

    2.Çözüm:

    Eğer mahallendeki sinyaller aynı kanal üzerinden gidiyorsa ve kanalını değiştirmende fayda var yani alttaki videoda detaylıca anlatmıştık.

    Wi-Fi Performans Arttırma: Kablosuz Ağ Kanalını Değiştirmek

    NOT: Bu işlemi yaparken internete kablosuz olarak bağlanmanda fayda var.

    3.Çözüm:

    Eğer bunlara rağmen sorunun düzelmediyse internet kablolarında sorun olabilir.

    İnternet kalite düşmesi şu nedenlerden olabilir:

    • İnternet kablosuna ekleme yani kabloyu kesip başka kablo eklenmişse.
    • İnternet kablosunun ezilmesinden.
    • Alt yapı çalışması.
    • Alt yapı yoğunluğundan.

    4.Çözüm:

    Eğer sorunun halen daha devam ediyorsa internet sağlayıcınla iletişime geçmende fayda var fakat apartman eskiyse alt yapındaki kablolarda sorun olabilir yani değiştirmen gerekebilir.

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,
      3,5 mbps internet almanız çok normal görünüyor çünkü size 4mmps internet tanımlanmış. Aşağıda göründüğü üzere Download hızınız 4 upload hızınız ise 797 kbit yani bu durumda size asla bu hızlardan yukarısını alamazsınız. Eğer paketiniz 12mbit ise en yakın zamanda internet sağlayıcınızı arayın ve hat hızınızın yeniden tanımlanmasını isteyin. Çünkü burada bir yanlış tanımlama işlemi görünüyor.

      Gerçek Hız(Yukarı/Aşağı) 797/4095 kbps

      ismailsarp ismailsarp (6010)