Hata 0x8007010B: Dizin adı geçersiz. ve Bu işlemi onaylamanız gerekiyor. hataları

Masaüstünde yeni klasör oluşturacakken şu hata;

Beklenmeyen bir hata klasörü oluşturmanızı engelliyor. Bu hatayı almaya devam ederseniz, bu soruna ilişkin yardım aramak için hata kodunu kullanabilirsiniz.

Hata 0x8007010B: Dizin adı geçersiz.

Ayrıca klasör haricinde dosya oluşturmak istersem de şu hatayla;

Bu işlemi onaylamanız gerekiyor.

Bu öğe bulunamadı

Artık C:\Users\User konumunda değil. Öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin.

çıkıyor ama masaüstü haricinde diğer yerlerde klasör ve dosya oluşturabiliyorum. Mecbur başka yerlerde klasörü dosyayı oluşturup öyle kopyala,taşı yapıyorum böyle yapınca sorun çıkmıyor. Windows 10 22H2 Enterprise kullanıyorum. Daha demin formatlamıştım şimdi bu sorun yüzünden tekrar mı format atacağım?

oluk oluk (47)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başka programlarla oluşturayım dedim bu sefer de şöyle hata verdi:

    [Window Title]
    explorer.exe

    [Content]
     dosyası bulunamıyor.

    [Tamam]

    Klasör oluşturmak isterken de(başka programlarla):

    Bu işlemi onaylamanız gerekiyor.

    EK; Kısayol oluşturayım dedim gene hata verdi; Kısayol oluşturulamıyor.

    oluk oluk (47)
    1 yıl önce cevaplandı

      Yeni  bir kullanıcı ekleyip dener misin?

      Denetim Masasından bunu yapabilirsin. Eklediğin kullanıcının yönetici olduğundan emin ol. Ayrıca varsa bir güvenlik yazılımı ( antivirüs bunu devreden çıkartmayı dene. Bunları denedikten sonra yazarsan sana yardımcı olmak isterim.

      hakan hakan (15409)
      1 yıl önce cevaplandı

      • @hakan maalesef işe yaramadı zaten tekrar format atmayı düşünüyorum windows 10'un 22H2 sürümü hatalarla dolu ben de tuhaf garip hatalarla karşılaştım eski sürüm yükleyeceğim oluk 1 yıl önce
      • @oluk bazen format atmak daha kısa ve hızlı çözüm oluyor hakan 1 yıl önce