Hata: 0x80070570: Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda

Merhaba,

İşletim sistemim Windows 8. Sorunum ise şu şekilde: Masaüstündeki dosyaları kopyala yapıştır yapamıyorum.

C sürücüsündeki herhangi bir şeyi kopyalamak istediğimde ise

Hata: 0x80070570: Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda

hatası alıyorum. Diğer sürücülerde aynı şeyi yapmak istediğimde hata vermiyor.

Not: Kesin çözüm olarak paylaşılan "cmd üzerinden chkdsk komutunu çalıştır" cevabını uyguladım. Fakat;

Access Denied as you do not have sufficient privileges.
You have to invoke this utility running in elevated mode.

hatası verdi.

Bir dolu siteden bir sürü çözüm denedim. Fakat sonuca ulaşamadım. Hata: 0x80070570: Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda hatasının çözümü nedir?

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hata: 0x80070570: Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda

    hatası alıyorsanız CHKDSK komutunu kullanmalısınız. Fakat bu komutu doğrudan komut satırına yazarsanız

    Access Denied as you do not have sufficient privileges.
    You have to invoke this utility running in elevated mode

    hatası alırsınız. Bu hatayı almamak için CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştırmalısınız.

    Windows 8'de CMD komutunu yönetici olarak çalıştırmak için şu adımları izleyin.

    Windows 8 CMD yönetici olarak çalıştırmak için şu yolu izleyin

    1. Windows 8  Başlangıç ekranında arama simgesine tıklayın.
      Windows 8 arama simgesi
    2. Arama bölümüne cmd yazın
    3. Ara sonucunda bulunan Komut İstemini sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin
      Windows 8 cmd yönetici olarak çalıştır

    Bu işlemden sonra açılan komut istemi sayfası, CMD, Yönetici yetkileri ile işlem yapacaktır. Windows 8 'de yönetici izni isteyen komutları bu şekilde çalıştırabilirsiniz.

    Yönetici olarak açılan komut isteminde şimdi şu komutu kullanın:

    chkdsk c: /r /f

    Size bir soru soracaktır. E tuşuna basarak onay verin ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra disk taraması kendiliğinden başlayacaktır.

    murat murat (12492)