Hata 404 İnternet sorunu

2 gündür var olan bir sorun..

Wifi ile bilgisayar/telefon/tabletten bağlandığımda hepsi ile sorunsuz bağlanıyor. Buraya kadar sorun yok.

Ancak bazı websitelerini açan wifi bağlantım bazı siteler de "Not Found HTTP Error 404. The requested resource is not found." hatası veriyor. Açtığı web siteleri çok az 2 elin parmağını geçmez. Not found hatası verdiği siteler hepsi..  Örneğin sizin siteniz de buna dahil wifi ile girdiğimde not found hatası aldım mobil veri ile bağlanıyorum suan. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Nasıl bir çözümü vardır?

burakerk burakerk (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    @alattin hocanın paylaşısı işini görür tahminim konuya gidin

    başka bir seçenek siteminizi eski bir tarihe alın düzelecektir

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      "Not Found HTTP Error 404. The requested resource is not found" böyle bir sitenin olmadığı, bu adresteki siteye ulaşılamadığı anlamına gelir. Ya adres yanlıştır, yada site kaldırılmıştır (artık yoktur).

      Sen yine vereceğim DNS'leri kullan. Bilhassa yabancı sitelere girmede imkan ve kolaylık sağlayacaktır.

      Birinci DNS: 8.8.8.8

      İkinci DNS : 8.8.4.4

      DNS değiştirme (Tıkla)

      Ve ayrıca iki gün gibi kısa sürelerde meydana gelen problemlerin en kolay ve pratik çözümü Sistem Geri Yükleme'dir:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Telefon, tablet, bilgisayar hepsi 404 not found hatası veriyorsa ADSL modem üzerinde bir tür yönlendirme / proxy durumu söz konusu olabilir.

        404 not found hatası sunucu taraflıdır. Yani tahminimce siz modem tarafından bir yönlendirmeye maruz kalıyorsunuz.  Adsl modemi sıfırlama şansınız varsa adsl modemi sıfırlayın.  Ayrıca adsl modem marka ve modelini belirtirseniz iyi olur.  Eski bir model ise saldırıya maruz kalmış olabilirsiniz. Bu sebepten 404 hatası alıyor olabilirsiniz.

        alattin alattin (16999)