Hata: -504 Uygulama Yüklenemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Google Play'de çeşitli uygulamayı yüklerken karşılaştığım bir hata. Benim izlenimim:

*uygulama içerisindeki kodlar android sistemimde bazı kodlar ile çakışıyor olabilir.

Başka model telefonlarda denediğimde sorunsuz indirip çalıştırabiliyorken kendi telefonumda çalıştıramıyorum. Google'ın kendi destek sitesinde vermiş olduğu yönergeleri yaptığımda işe yaramıyor,telefona format gibi işlemlerde ne yazıkki sorunu halledemiyor.

Çözüm bilen var mıdır ?

recluse recluse (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefonunuza farklı bir Google Play hesabı eklemeyi denediniz mi?

    Sadece ekran görüntüsünü eklediğini uygulamada mı bu hatayı veriyor yoksa hangi uygulama olursa olsun bu hatayı veriyor mu?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho hocam farklı google play hesaplarıda araştırmam sonucu bazı sitelerde yazıyordu onlarıda denedim fakat aynı sonuç ile karşılaştım. Uygulama olarak bu tarz bir uygulamayı indirince bu uygulamanın yan uygulamarıda inmiyor örnek verecek olursam misal bu "Whistle android finder" ben bu ve bununla aynı işlevi yapan programları indiremiyorum. Ondan ötürü acaba işlevindeki kod androiddeki bir kod ilemi çakışıyor yorumu yaptım. Yeğenim oyun indirmeye çalışmış onda da aynı hatayı vermiş aynı oyun markasınn farklı oyununu denedim gene aynı türdü savaş fakat gene aynı hatayı aldım recluse 6 yıl önce
    • Şöyle bir tavsiyede bulunabilirim size; İndirmeye çalışıp indiremediğiniz uygulamanın APK dosyasını indirip kurmayı deneyin. Bakalım hata verecek mi yoksa sorunsuz bir şekilde kurulacak mı? Eğer APK dosyası yoluyla kurmaya çalıştığınızda hata vermezse Play Store ile alakalı bir sıkıntı var demektir. omercik 6 yıl önce
    • Onuda denedim aynı programı apk yoluyla yüklemeyide denedim fakat gene aynı sonucu aldım. Acaba bahsetttiğim gibi kod çakışması olabilir mi ? Format atmama rağmen düzelmiyor çok garip bir hata da recluse 6 yıl önce
    • Çok garip bir hata ve ilk defa karşılaşıyorum. Çakışan birşeyler olduğu belli, formatı nasıl attınız? Fabrika ayarlarına dönerek mi yoksa hard reset falan mı attınız? Bide bu hata telefonu ilk aldığınızda varmıydı yoksa sonradan mı oldu omercik 6 yıl önce
    • Çok kez format denedim hem fabrika ayarlarından hem kurtarma modundan ama herzaman bununla karşılaştım hocam halen sonuç bulamadım recluse 6 yıl önce
    • Telefonunuzda yazılımsal başka bir hata olmalı o zaman. Aklıma teknik servisle görüşmenizden başka bir şey gelmiyor maalesef @recluse omercik 6 yıl önce
    • Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam @farurhenho recluse 6 yıl önce
    • Aynı sorunu yaşıyorum çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. rgofis 3 yıl önce

    Uygulama sizde yüklü olan Android sürümü ile hatalı çalışıyor olabilir.

    Uygulamanın başka bir telefonda çalışıyor, yüklenebiliyor olması bunu gösteriyor. Uygulamayı yüklediğiniz Android telefonda yüklü olan Android sürümü ile yüklenemeyen telefondaki Android sürümlerini karşılaştırabilirsin.

    504 hatası genelde uygulama indirilirken alınan bir hattadır. indirme işlemi sırasında bağlantıda hata olduğunu gösterir. Ama sizdeki uygulama kurulumunda alınıyorsa, .apk yüklenirken de aynı hata alınıyorsa,  -504 hata kodu tamamen farklı bir anlam içeriyordur.

    Son olarak bir kaynakta telefon tarih ve saatindan dolayı -504 hatasına yol açtığın yazılmış. Kontrol etmekte fayda var.

    1. Ayarlara gidin.
    2. Ek ayarlar >Tarih ve Saat bölümüne gidin.
    3. Otomatik Tarih ve saat seçili ise seçimi kaldırın.
    4. Tarih ve saati yanlış bir tarihe ayarlarlayın (evet hatalı bir tarihe ayarlayın)
    5. Ayarlardan çıkın, ana ekrana dönün.
    6. Şimdi tekrardan Tarih ve saate gidin ve Otomatik tarih saati seçin.
    7. Şimdi uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyin.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bahsettiğim uygulama ve oyun farklı telefon modellerinde yükleniyor ve sorunsuz şekilde çalışıyor. Kablosuz ve mobil ağ üzerinden de denedim aynı şekilde sonuçlandı. Yazdığınız yöntemi denedim fakat uygulamayı indiriyor kurulum bitiminde gene aynı şekilde hatayı veriyor hocam uğraşlarınız için teşekkür ederim. recluse 6 yıl önce