Hata! bir sorun oluştu - Buradan Oraya Uygulama Hatası

Buradan Oraya uygulamasından hizmet alamıyorum. Aşağıda paylaşmış olduğum şekilde sorunla karşılaşmaktayım. Aldığım hata şu:  Hata! bir sorun oluştu Bu sayfa Google Haritalar'ı düzgün şekilde yükleyemedi. Teknik ayrıntılar için JavaScript konsoluna bakın.

Sorun nedir acaba? Ne yaptıysam olmadı. Java güncel sürümleri güncelledim. Farklı tarayıcılardan java ayarları açık mı değil mi kontrol ettim. Hatta eski sürüm javayı silip yeni çevrimiçi ve çevrimdışı da yükledim. Hatta her yükleme sonrası bilgisayarımı açıp kapattım ki tamamen kullanılabilir hale gelsin güncellensin diye.

Ama ne yaptıysam bir türlü düzelmedi. Başka şekilde güncel sürümleri var mı diye uygulamayı arattım ama hep aynı sayfa ve hep aynı sorunla karşılaştım. Ve en çok sevdiğim uygulama ve en çok kullandığım uygulama olmasına rağmen kullanamayışım beni bir hayli üzdü. Bu konudaki teknik bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum. Böylece sorunun kaynağını öğrenmiş olurum. Gerçekten sorunun kaynağı ne, merak ediyorum, çünkü bildiğim ve denemediğim hiçbir şey kalmadı.

Bu arada bilgisayarım Windows 7 Ultimate 64 bit Marka Hp Probook 4540s Şu anda bilgisayarımdaki veriler kaybolduğu için sistem geri yüklemeden geri aldığım için zaten bir düzelme de olmadığı için eski haline döndü. Yüklemiş olduğum javalar silindi eski java kaldı. Zaten yüklemiş olduklarım da işe yaramamıştı. Yoksa sitenin genelinde mi sorun var anlayamadım, daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım, ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım.

Ekran görüntüsünü paylaşmak isterdim ama sanırım link şeklinde paylaşılıyor. Uzun süredir de uğramadığım için pek anlayamadım. Umarım vermiş olduğum linkteki hatayı görüntüleyebilirsiniz. Eğer resim ekleme durumu varsa ekleyebilirim. Yönlendirme sağlarsanız paylaşırım sizlerle. Yok, bu link yeterli, hatayı görüyoruz derseniz, sorun yok demektir. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

https://www.buradanoraya.com/istanbul/tr/index.htm#active-tab=page-map

misafirrr misafirrr (1)
4 yıl önce sordu

  • Bu konuda yardım edebilecek birileri var mı? misafirrr 4 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Sayfayı kontrol ettim hata sende değil. Bende de aynı hata var. Bu hatayı sen düzeltemezsin.  Sayfanın konsolunda "You must enable Billing on the Google Cloud Project at https://console.cloud.google.com/project/_/billing/enable Learn more at https://developers.google.com/maps/gmp-get-started"  yazıyor. Yani Google Cloud üzerinde çalışıyor ve sayfanın sahipleri ödeme ayarlarını yapmamışlar.  @hakan aynı şekilde senin verdiğin linkte de You must enable Billing on the Google Cloud Project at https://console.cloud.google.com/project/_/billing/enable Learn more at https://developers.google.com/maps/gmp-get-started hatası var.

Bu siteler Google Maps, Google'dan hizmet alıyorlar. Ödeme ile ilgili sorunları olduğu için Google hizmetlerini kesmiş.

Sonuç olarak sorun sende değil. Sitede.

alattin alattin (16999)
4 yıl önce cevaplandı

  • gördüm şimdi konsoldaki hatayı. tuhafmış gerçekten bu. hakan 4 yıl önce
  • Anladım, en azından benden kaynaklanmadığını öğrenmiş oldum sağolun. Fakat siz nasıl bu bilgilere eriştiniz. Ben sadece arayüzdeki bilgiyi görmüştüm. Peki bu durum ne kadar sürer dersiniz, çünkü site sahipleri ödül felan almış sonuçta yani dandik bilinmeyen bir site de değil. Ne kadar süredir bu halde onu da bilmiyorum, sadece dün kullanmak istedim bununla karşılaştım ve üzüldüm açıkçası. Umarım en kısa sürede hallederler. Hayır, bir de iletişim adresleri de yok, sorun da bildiremiyorsun o daha kötü. E burası da sağolsun bilgi ağı, en azından bilgilendiriyorlar, o yüzden uzmanım net bu anlamda çok beğeniyorum. Kolay kolay bir siteye kaydolmam ama buraya kaydolmuştum zamanında ,üzerinden onca yıl geçmesine rağmen hiç enerjisini kalitesini yitirmemiş, tebrik ederim. İyiki varsınız, siz de olmasanız, bizler de burada hata bizde diye bilgisayarın altını üstüne getirip dövünecektik hiç yere. misafirrr 4 yıl önce
  • @misafirrr Site sahiplerinin bu durumdan haberi yok sanırım yoksa düzeltirlerdi. Aktif bir proje mi bilmiyorum açıkçası. Google Chrome F12 tuşuna bastığınızda size geliştirici konsolunu açar. Burada sitede hatalar varsa görülebilir. Tabi javascript hataları gibi hatalar. Ben buradan hatanın sebebini gördüm. Bu arada iletişim için şu mail adresini bırakmışlar contact@publictransportint.com buraya sorunu yazabilirsiniz. Güzel yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim. alattin 4 yıl önce
  • Ben teşekkür ederim sağolun, siz contact adresini de bulmuşsunuz. Harika. En azından bilgilendireyim onları ki haberleri olsun, dediğiniz gibi haberleri olmayabilir. Teşekkürler. Kullanılabilir durumdadır umarım e-mail. Peki onu nereden buldunuz ben göremedim genelde sayfanın en altında iletişim kutusunda olur ama siz sanırım farklı şekilde bulmuş olsanız gerek. misafirrr 4 yıl önce
  • Verdiğiniz mail adresine attım hata maili aldım. Consol bilgisine de baktım birtakım şeyler yazıyor java script de dahil. Pek anlayamadım. Ama benden kaynaklı değil dediğiniz için sorun yok. Fakat site sahipleri farkında mı, bence farkındadırlar sonuçta bakıp güncelleme felan yapıyorlardır diye düşünüyorum. Ne kadar süredir bu durumda ama hiç bilmiyorum. misafirrr 4 yıl önce
  • Bir de hareket halinde kullanıldığına dair bir izlenim gördüm sanki. Yoksa benden mi kaynaklı diye düşünmeye başladım. Kullanılmış olmasa neden hareket halinde olsun ki memory kısımına bakın. f12 den Select Java Script Vm İnstance kısımındaki alttaki kısıma bakın kilobayt şeklinde hareketlenmeler var. Yani bu sitenin kullanıldığını gösterir. Yoksa sabit olurdu. Acaba kendilerinin işlem yaptığını mı gösteriyor. Bir de 3 seçenekli kısım var neyi kastediyor pek anlayamadım. misafirrr 4 yıl önce
  • Sosyal ağlardan birine yazdım en sonunda belki görür de anlarlar diye. Başka çare kalmadı. Ama kurumsal olarak iletişim eksikliği olduğunu da ilettim. Eksikleriniz var bunları eklemeniz gerekir diye. Yine de yardımlarınız için teşekkür ederim. Çözüme ulaşır kendileri durumun farkına varırlarsa sizlerle iletişime geçerim tekrardan. misafirrr 4 yıl önce
  • @misafirrr ana sayfada iletişim bilgilerini koymuşlar. Gözünüzden kamış olmalı. Bahsettiğim konsoldaki bilgiler site ile senin bilgisayarın arasındaki verileri gösterir. Bunun dışında bir anlam ifade etmez. Twitter hareketlerine baktım 2015'den beri bir hareket olmamış. Sitede de bir hareket yok proje sonlanmış bir proje olabilir. alattin 4 yıl önce
  • Hm ama ben dediğiniz gibi bir iletişim adresi göremedim söylediğim gibi zaten verdiğinize de yazdım hata aldım. Ben de facebooktaki adreslerine yazdım ama henüz bir hareket yok dediğim gibi. Sonlanmış bir proje olmasını istemezdim umarım değildir. O kadar rağbet gördü sonlandırılacağını sanmıyorum. Açıkçası başka yerlere bakarak yol tariflerinde işkence çekiyorum doğrusu. iyi yolculuk planlaması veriyordu çünkü. Peki siz benim dediğim kısıma baktınız mı f12 den misafirrr 4 yıl önce
  • @misafirrr Select Javscript VM.. alanını kontrol ettim. Bunun sitedeki Google Maps entegrasyonunun çalışıp çalışmaması ile ya da sitenin aktifliği ile bir ilgisi yok. Sitedeki Javascirip kodlar bir trafik oluşturuyor bu sebepten veriler sürekli değişiyor. alattin 4 yıl önce
  • Hmm anladım. Sayenizde bir soru sayesinde birçok şey öğrendim, teşekkür ederim. Bir arkadaş da şöyle bir şey önermiş. Mesajlar kısımında biraz konuyla ilgili konuşurken o da şöyle bir şey bulmuş. Şimdi onu kontrol edeceğim. Eğer çözüm üretirse çok mutlu olacağım ama siz benden kaynaklı değil diyorsunuz. Zaten ben de başka bir siteye daha baktım orada da maps hatası vardı. Bu uygulamanın bir proje olduğunu düşünmek ve bir daha hiç düzeltilmeyeceğini düşünmek beni üzer açıkçası , çünkü hiçbir uygulamada ondan aldığım veriyi hiçbirinde alamamıştım. Tam istediğim hizmetin tümü o uygulamadaydı. Dediğim gibi ben de facebook sayfalarına yazdım ama hala bir hareketlilik yok. misafirrr 4 yıl önce
  • https://www.yoltarifi.com/ > işte bu site de tıpkı onun gibi aynı hataya sahip https://www.kolaydata.com/google-harita-hatasi-4832.html https://www.hknkr.com/bu-sayfa-google-haritalari-duzgun-sekilde-yuklenemedi-sorunu.html#Google_Haritalar_API_Anahtari_olusturun misafirrr 4 yıl önce
  • @misafirrr Google, Google Maps üzerinde geliştiricileri ilgilendiren bir değişiklik yapmış ve sitelerini buna göre düzenlemelerini söylemiş (belli bir tarihe kadar) Bu tarihe kadar bu düzenlemeyi yapmayan sitelerde bu hata oluşuyor. @hakan ın paylaştığı site mesela bu güncellemeyi yaptı ve şuanda site çalışıyor. Sizin bahsettiğiniz site bununla ilgili güncelleme yapmadı. Şahsi düşüncem bu site, proje (buradanoraya.com) aktif olmayan bir proje. Bugüne kadar gerekli güncellemeyi yapmadıklarına göre. Böyle düşünüyorum. @misafirrr verdiğin link siteye girenlerin değil site sahiplerinin yapması gereken işlem. Geliyoruz ilk yazdığıma. Hatayı ancak site sahipleri düzeltebilir, siz düzeltemezsiniz. alattin 4 yıl önce
  • Anladım. Umudu kes yani diyorsunuz bu siteden. Çünkü aktif olmayan bir proje gibi olduğunu söylüyorsunuz. Söylediğim gibi kendilerine ulaşamıyorum hiçbir şekilde misafirrr 4 yıl önce

Aldığın hata  Hata! bir sorun oluştu hatasıysa bu hatayı ben de alıyorum. Dün akşamdan beri Google haritalar servisi üzerinden çalışan sunucularda bir soun var. Aynı şekilde http://www.parsecuremap.com/#2/42.3/-17.7 sitesi de bu hatayı veriyor çünkü onlar da Google haritalar kullanıyor.

hakan hakan (15424)
4 yıl önce cevaplandı

  • Hm anladım, yani bendeki eski java sürümü ile ilgili değil diyorsunuz, benimki java skript konsolunu kontrol ediniz diyor evet, haritalardan ötürü de engelleniyor arama yapamıyorum. misafirrr 4 yıl önce
  • Ne kadar süredir google haritalar böyle peki, ben de kırk yılın başı bir işim düştü sürekli de bu uygulamayı kullanıyorum kullanayım dedim böyle şeyle karşılaştım. misafirrr 4 yıl önce
  • Şimdi baktım sizdeki de aynıymış. Hm o zaman yeni bir hata kodu bu, ben de haftalarca olan bir sorun felan sanıyordum, yeni o zaman. Yani anladığım kadarıyla google haritaları kullanan bütün uygulamalar kısaca felç anlaşılan. :( Peki bu sorunlar genellikle ne kadar sürüyor, hemen düzeltiyorlar mı yoksa uzun mu sürüyor? misafirrr 4 yıl önce
  • @misafirrr @hakan sorun google haritalarda değil. Bu iki sitede Google Cloud ödeme ayarlarını yapılandırmamış ya da ödeme ile ilgili sıkıntısı var. Bu sebepte haritalar hizmeti kesmiş. Siteler o yüzden hata veriyo. alattin 4 yıl önce

Açılmış bakabilirsiniz. Nasıl olmuş ben de bilmiyorum ama çok sevindim açıldığına, sertifika bile yenilenmiş. Sanırım facebook hesabından aldı mesajımı. https://www.buradanoraya.com/istanbul/tr/index.htm Şimdi nasıl bir uygulama olduğunu deneyip görebilirsiniz. O zaman söylemekte haklı olduğumu görebilirsiniz. Ama sitenin harita üzerinde filigran var neden bilmiyorum?

misafirrr misafirrr (1)
4 yıl önce cevaplandı

  • Evet kontrol ettim. Ama haritalarda for development purposes only yazıyor. Yani geliştirme amacına yönelik lisans kullanıyorlar. Lisans yenilemesi yapmaları gerekiyor veya lisans satın almaları gerekiyor. Ben sitenin artık üzerinde çalışılmayan bir proje olduğuna inanmaya başladım. Mailine cevap verdiler mi? alattin 4 yıl önce
  • Ne çabuk baktınız forumda mıydınız? Ben de tam o linki verecektim veremedim hata alınca onu atmakla uğraşıyordum. Evet harita sorun var. Hayır bakmadım, mailleri yok. Facebook üzerinden yazmış olduğumu dikkate almış olabilirler. Ama site kullanılabiliyor. Yine yol güzergahı sunuyor, sadece harita tam görüntülenemiyor. En azından bu bile bir sebep. Geliştirme yapıyorlarsa tamamen siteyi nadasa bırakmadıklarını ilgilendiklerini gösteriyor o zaman. Ben bu arada windows 10 a geçtim bilgisiyarımdaki kısayolları ekliyordum. Eklerken bir bakayım dedim böyle rastladım. Belki de facebooktaki fan sayfalarına yazdığımı dikkate almış olabilirler, hiçbir fikrim yok. misafirrr 4 yıl önce