Hata! Google Chrome google.com.tr sitesini bulamadı. Yeniden yüklemeyi deneyin.

Gördüğünüz gibi, web sitelerine erişmek istediğimde Hata! Google Chrome microsoft.com sitesini bulamadı. Yeniden yüklemeyi deneyin. gibi hata alıyorum.

Mesela lol oynuyorum açılış sayfasındaki resimler açılmıyor, videoların sonları donuyor 5-10 defa refresh atmam gerek açmak için sayfayı yardımcı olur musunuz?

x3cutioner x3cutioner (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hata! Google Chrome google.com.tr sitesini bulamadı. Yeniden yüklemeyi deneyin. şeklinde hata almanızın bir kaç nedeni olabilir

    • DNS sunucu sorunu
    • Kablosuz bağlanıyorsanız zayıf wi-fi sinyali
    • Ortak internet kullanıyorsanız çok fazla kullanıcının olması ve interneti kullanması
    • Aynı anda arka planda dosya indirme yapıyor olmanız (torrent çalışması)

    İlke yapmanız gereken önce sisteminizin temiz olduğundan virüs olmadığından emin olun:

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? buradan indirin.

    Bu iki programla, Malwarebytes anti-malware ve HitmanPro ile bilgisayarınızı tarayın.

    Virüs olmadığından emin olduktan sonra DNS değiştirin şu linkler size faydalı olacaktır:

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir? (buradan tercih edilen DNS'i bilgisayarınıza girin)

    Bunun dışında sizden başka interneti kullanan yoksa ve dosya indirme yapmıyor ve hâlâ sorun yaşıyorsanız

    İnternet hattınız ile ilgili sorun olabilir ( bir ihtimal ADSL modem ile).

    Hangi şirketi kullanıyorsanız, Turk Telekom, Superonline gibi arayın ve durumu bildirin hattınızı kontrol etsinler.

    murat murat (12492)