Hata: Windows Başlatılamadı

Arkadaşlar lütfen yardım edin format atmak istemiyorum.

Ben dün bir virus tarayıcı programı indirdim bilgisayarıma. Bilgisayarı baya bi taradiktan sonra 1440 virus tespiti buldugunu belirtti. Karantinaya al dedi aldim ve sildi. Sildikten sonra pcyi yeniden başlattım fakat acilis ekraninda microsoft logosunu ve yukleniyor kısmını goremedim. Ondan sonra windows başlangıç onarmaya atti beni direk. Fakat baslangic onarma sorunu çözemedi. Galiba önemli bir programı vs. Silmiş olmalı virus programı. Sizden ricam bana bir yol göstermeniz. Format atmak istemiyorum. Dvd-cd vs. yok elimde.

qarmard qarmard (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    tarama yaptırdığınız program hitmanpro veya benzeri pir prgramdır bilgisayarı start tuşuna 10 saniye basılı tutun ve kapanacaktır sonra yeniden açın siyah ekran taraması yine devam ediyorsa Esc tuşuna basın taramadan çıkılması gerekir normal ekran gelir ekran gelmiyorsa kurtarma DVD veya USB gerekecek bu işlemlerden sonra durum nedir yine yazın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarına çok fazla virüs bulaşmış.Tabi bu virüsler windows dosyalarına bulaşmıştır virüsleri silince windows dosyalarıda silindiğinden kaynaklı açılmıyor.Düzeltmek için windows cdsine ihtiyacın var.Windows cdsini takıp  Bilgisayarınızı Onarın seçeneğini seçerek onarım yaparsan düzelebilir.Tabi o kadar virüs yemiş sistem hepsi silinmemişde olabilir format atarsan daha iyi olur.

      ardahd ardahd (631)
      7 yıl önce cevaplandı

        Sağolun ilginiz için. Format attım win7 den 8e yukselttirdim. Dosyalar uygulamalar vs. fln gitti ama laptop gıcır gıcır oldu

        qarmard qarmard (1)