hata yuvası 10061 mail

mail gönderip alamıyorum bir türlü düzelmedi her türlü düzenleme yapıldı ancak sanırım bir yerde hata var antivirüs programınıda kaldırdık fakat değişen birşey yok

hulya1993 hulya1993 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mail gönderimi yaparken gönderim portu yani SMPT / Giden posta sunucusu portu 25 değil 587 olarak ayarlanmalı.

    Yuva hatası 10061 almanızın pek çok nedeni olabilir. Fakat en çok karşılaşılan hata yanlış gönderim portu yapılandırmasıdır.

    Hangi mail programını kullandığınızı yazmadığınız için detay veremiyorum fakat mail adresinizi yapılandırırken Giden posta sunucusu portunu 587 olarak ayarlayın.

    Ayrıca bir şirket içinde mail göndermeyi / almayı deniyorsanız bilgi işlem departmanından 587 portunun açık olup olmadığını teyit edin.

    murat murat (12492)