Hattım VDSL2 destekler mi? Fiber altyapı bölgemde var mı?

Hattım VDSL2 destekler mi?

Fiber altyapı bölgemde var mı?

Bölgemde Uydunet var mı?

VDSL2 altyapı sorgulama nasıl yapılır?

Fiber altyapı sorgulama nasıl yapılır?

Uydunet altyapı sorgulama nasıl yapılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Türkiye'de kullanıcıların büyük çoğunlu hâlen ADSL2 standardı ile internete bağlanıyor.ADSL2 teorik olarak 24 Mbit Download ve 3 Mbit Upload gibi hızlara ulaşabilir.Ancak ülkemizde sunulan hızlar ADSL2 için download yönünde maksimum 16 Mbit , upload yönünde maksimum 800 kbit (1mbit değil).ADSL2 ile verilen hızları günümüze kıyaslarsak özellikle Upload yönünde çok yetersiz kaldığı aşikar.Kaldı ki verilen 16mbit/800kbit değerler dahi eğer altyapınız eski ise sağlanamayabiliyor.Bu sebeple kullanıcıların birçoğu aslında 16 mbit bile alamayıp 8 mbit veya onunda aşağısında kötü hızlar alabilmekteler.Zaten eğer dikkat edilirse Internet Servis Sağlayıcılar paketlerini satarken e kadar ifadesini eklerler.Bu ifade de onları yasal yönden suçsuz olarak gösterir ve hızları vermediklerinde e kadar bahanesini öne sürebilirler.

    Türkiye altyapısı (VDSL2,fiber,uydunet) devamlı olarak artsada hâlâ daha yetersiz durumda.Şanslı olan kullanıcılar VDSL2,fiber veya uydunet servislerinden yararlanabiliyorlar.

    Sizde eğer hâlâ ADSL2 standardı kullanıyor ve hızınızdan memnun değilseniz bölgenizdeki altyapı durumunu sorgulayarak VDSL2,fiber veya uydunet servislerine geçerek yüksek hızlar alabilirsiniz.

    Bölgemde VDSL2 sorgulamasını nasıl yaparım? Turk Telekom Fiber sorgulaması nasıl yapılır?

    Bölgenizde VDSL2 sorgulaması yapmak için Turk Telekom sayfasını kullanacağız.Çünkü Türkiye'üzerindeki tüm telekominikasyon altyapısı Turk Telekom da bulunuyor.Bu arada VDSL2 altyapısı için telefon altyapısı kullanılır.

    Ayrıca Turk Telekom fiber altyapısını da VDSL2 sorgulama aşamasında öğrenmiş olacağız.

    Buraya tıklayarak Turk Telekom kapsama haritasına ulaşın.Açılan ekranda sol taraftaki İl-İlçe-Mahalle-Cadde/Sokak bilgilerini doldurun ve göster butonuna basın.Göster butonu ardından sağ taraftaki harita üzerinde konumunuz görünecektir.Ekranda sürükle-bırak yazılı bir logo göreceksiniz.Bu logoya basılı tutarak harita üzerinde evinize çok yakın bir bölgeye sürükleyip bırakın.Sizden doğrulama kodu isteyecek.Kodu girin.Kod girildikten sonra harita üzerindeki sekmelerden Internet Altyapısı kısmına geldiğinizde bölgenizin ADSL,VDSL2 veya Turk Telekom Fiber altyapı durumunu sorgulamış olacaksınız.

    VDSL2 ile 100 mbite varan hızlar alabilirsiniz.

    Turkcell Superonline Fiber altyapı sorgulaması nasıl yapılır?

    Interneti hızlandırabileceğiniz bir diğer seçenekte Turkcell Superonline kendi fiber altyapısı.

    Buraya tıklayarak sorgulama ekranına gelin.Karşınıza gelen ekrandan İl-İlçe-Mahalle bilgilerini doldurun.Harita üzerinde konumunuz gösterilecektir.Harita üzerinde bulunan Superonline logosuna bir kez tıklayın.Size Fiber altyapı durumunu söyleyecektir.

    Turksat Uydunet(Kablonet) sorgulama nasıl yapılır?

    Buraya tıklayarak sorgulama ekranına gelin.Karşınıza gelen ekrandan İl-İlçe-Mahalle-Sokak-Bina gibi bilgileri doldurun.Eğer bilgi doldurma ekranında kendi adresinizi bulamazsanız bölgenizde altyapı yok demektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)