HDD bağlama kablosunu nasıl çoğaltabilirim?

bilgisayarımda bir tane harrdisk bağlama kablosu var bunu nasıl çoğaltabilirim.elimdeki sata harrddisk.

eheres eheres (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sabit diskler bir değil iki bağlantı kablosuna ihtiyaç duyar bunlardan biri güç bağlantı kablosudur ve PSU güç kaynağından bağlanır. Diğeri ise anakart üzerinden data (veri) kablosudur. Bu bağlantıların ikisinden biri olmazsa o sabit disk iş görmez, sistem tarafından görülmez ve okunamaz. Yani bu iki bağlantıda muhakkak olmalıdır.

    Power supply (PSU) üzerinde yedek bağlantı olması gerekir eğer bu güç bağlantı kablosu yoksa piyasadan satın alınır:

    Sata Power Kablosu - Sata Hdd Güç Kablosu (tıkla)

    Yada sata güç çoklayıcı kablo kullanılır:

    SATA to 2x SATA POWER ÇOKLAYICI Y KABLO (tıkla)

    Ve sata veri (data) kablosu gereklidir:

    S-LINK SL-SATA140 SATA HDD DATA Kablosu (tıkla)

    Sata veri kablosu için anakart üzerinde mutlaka ikinci bir giriş olması gerekir ve neredeyse bütün anakartlarda bu ikinci sata veri girişi vardır ama yinede bir bakmak, kontrol etmek iyi olur.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

      cevap için teşekkür ederim.2. bir bağlantı yeri mevcut.dediğiniz parçaları temin edeceğim.

      eheres eheres (3)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Bir şey değil. Kolay gelsin. temmuz 5 yıl önce