HDD biçimlendirme istiyor

0

Hdd biçimlendirme istiyor. Herhangi bir bilgisayarcı içindeki film arşivini kurtarabilir mi?

pati pati (1)
6 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  HDD Biçimlendirildiğinde herhangi bir bilgisayarcıya ihtiyaç olmadan bir recovery (kurtarma, geri alma) programıyla üzrindeki datalar kurtarılabilir. Yeterki HDD önemli fiziksel zarar görmemiş ve biçimlendirme başarıyla gerçekleşmiş olsun. Başarılı kurtarmanın diğer şartı biçimlendirmeden sonra (yada dosyalar silindikten sonra) HDD üzerinde kurtarılmak istenen verilerin üzerine herhangi bir yazma olmamalıdır.

  http://www.tamindir.com/recuva/

  Bunu deneyebilirsin. Oldukça başarılı bir programdır (Özelliklede multi media dosyalarının kurtarılmasında) ve Türkçedir, kullanımı kolaydır.

  temmuz temmuz (12473)
  6 yıl önce cevaplandı

   0

   Temmuz'un yazdığı gibi  Recuva nbu iş için uygun bir programdır. Silinen dosyaları geri getirme linkinden recuva nedir, nasıl kullanılır öğrenebilirsiniz.

   Dikkat etmeniz gereken tek nokta kurtarma işlemini aynı disk üzerine yapmayın.

   Mümkünse veri kurtarılacak sabitdiski başka bir bilgisayara ikincil disk olarak bağlayın ve bu bilgisayar üzerinde kurtarma işlemini gerçekleştirin.

   Bu işlemi herhangi bir teknik servis yapabilir. Fakat içindeki veriler sizin için önemliyse profesyonel veri kurtarma şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Zira yanlış bir işlem geri dönülemez sonuçlara yol açar.

   Veri kurtarma işlemi oldukça maliyetli bir işlemdir.

   alattin alattin (15727)
   6 yıl önce cevaplandı

    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol