HDD'deki bütün dosyaların üzerinde kilit işareti var. Bu ne demek?

Merhabalar aranıza yeni katıldım bundan 2 hafta önce tedbir amaçlı bilgisayarımdaki önemli dosyalarımı 500 gb WD harici diskime taşımıstım dosyalarımın hepsinin üstün de sarı asma kilit işareti var dosyaları açamıyorum konu hakkında bilgisi olanların yardımını acilen rica ederim .  Bütün önemli bilgilerim burda günlük kullandığım önem li bilgiler . İşletim sisitemim windows 10 pro

mustafa09 mustafa09 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bitlocker ile şifreledin mi hard diskini?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho abi neden herkessinn sorunu Windows 10 Pro da çıkıyor ? merak ettim nvidiagtx 6 yıl önce

    hayır katdeşim şifrelemedim fakat oğlum bi ara açmış cihazı ondan sonra oldu şu telekom virüsü olayından şüpeleniyorum doğrusu ama bilgisayarda bi ara  yetkili kullanıcı gözükmüyordum cihazı fabrika ayarına çevirdim normale döndü şimdilik

    mustafa09 mustafa09 (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Windows 7'de dosya veya klasör simgesinin üzerindeki sarı kilit işareti nasıl kaldırılır?

      "sarı kilit işareti bu dosyasın sadece sizin tarafınızdan erişilebilir olduğunu diğer kullanıcıların erişemeyeceği anlamına gelir"

      İşlem Windows 10'da da benzer şekilde çözülüyor. Deneyebilirsin.

      murat murat (12492)