HDD'deki Windows'u SSD ye taşımanın bir yolu var mı?

Merhaba yerel diskimde hdd var ve yaklaşık 959 gb ı dolu bir de 120 gb lık ssd var 959 gb lık dosyayı silmeden windowsu ssd ye atmanın bir yolu var mıdır? HDD de bulunan Windows'u SSD ye taşımanın bir yolu var mı?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Sadece Windows'u taşıyamazsın. Program Files ve diğer işletim sistemine bağlı klasörleri de taşıman lazım. Bunu yapabilirsin fakat 120GB SSD bu iş için yeterli değil.

 959 GB dolu alanın olduğunu yazmışsın. Burada Windows ve Program Files, Kullanıcılar vb. klasörlerinin boyutuna baktın mı?

Yapılabilecek şey veri dosyalarını (resimler, filmler, belgeler, vs) bunları varsa harici bir diske almak ve normal sistem sürücüsünün boyununu 120 GB a getirtmeye çalışmak. Daha sonra da sistem bölümünü klonlamak.

HDD - SSD sürücüye nasıl kopyalanır burada videoda anlattık: https://www.youtube.com/watch?v=Jjr5SBVjh2I

Klonlama yapmanın ilk şartı hedef sürücü kaynak sürücüden boyut olarak büyük olmalı.  Eğer veri dosyalarını ayırır ve bu işlem sonunda C sürücünde 120GB altında veri kalırsa diskini klonlayabilirsin.

hakan hakan (15424)