HDD'den çıkan tıkırtı sesleri

Laptobumdaki HDD'den tıkırtı sesleri geliyor.Bende 250 gb samsung evo 850 alacağım.HDD'yi diğer slota taksam ve yerel disk d olarak kullansam.acaba ses çıkarırmı yoksa sadece yerel disk d açıldığında mı ses çıkarır.(her zaman çıkarmıyor sesi ama bazen çıkarttığında çok rahatsız ediyor).Birde bu tıkırtı sesini garantide yaparlar mı?boşuna garantisini bozmayalım.

kullanici573619 kullanici573619 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Senin o sabit disk donanım olarak zarar görmüş. Eğer raharsız edecek seviyede sesler çıkıyorsa bu diskten, sen onu hiç kullanma. Zira o sabit disk kısa zaman sonra tamamen bozulacaktır. Hiç beklemeden diskte yüklü önemli verilerini yedekleyerek, bu diski ıskartaya ayır veya yetkili servise götür; ama asla kullanma.

    Tıkırtı sesini yapmazlar, sabit diski yenisiyle değiştirirler :)

    Elbette garanti süresi (laptopun veya  tek başına sabit diskin) devam ediyorsa..

    Not: Yetkili servise götürürken sabit diski çıkararak ayrı götürmeye gerek yok. Laptopu olduğu gibi götürürsün.

    temmuz temmuz (12505)