HDD disk nasıl bölünür? nasıl ayırılır?

Windows işletim sistemlerinde disk bölme işlemini yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim ? nelere dikkat etmeliyim ?

-Teşekkür Ederim-

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir diski bölmek için şu adımları takip et:

    1- Bilgisayarım'a sağ tıkla ve yönet'e tıkla.

    2-Gelen ekrandan Disk yönetimi'ne tıkla.

    3- Ardından bölmek istediğin diskin üzerine sağ tıkla ve Birimi küçült'e tıkla.

    4- Birimi küçült'e tıkladıkdan sonra altdaki gibi ekran gelecek ve buradan Küçültülecek alan miktarına kaç MB alan açacağınızı belirtin ve küçült'e tıklayın.

    5- Küçülttükden sonra DİSK 0'a yeni bir ayrılmamış disk gelecek ve bunun üzerine sağ tıklayıp Yeni basit birim' e tıklayın

    6- Tıkladıkdan sonra altdaki gibi bir ekran gelecek ve buradan ileri seçeneğine tıklayın.

    7- İleri seçeneğine tıkladıkdan sonra atamak istediğiniz miktarı soracak size zaten otomatik ayarlıyor onu siz yine ileri seçeneğine tıklayın.

    8- İleriye tıkladıkdan sonra atamak istediğiniz Sürücü hartifi seçin "Mesela f:" harfi seçdikden sonra ileri'ye tıklayın.

    9- Gelen ekrandan size birim etiketini soracak siz oraya istediğiniz disk adını girin ardından Hızlı mı biçimlendirsin yavaş mı onu soracak eğer hızlı biçimlendircekseniz Hızlı biçimlendir'in sol tarafındaki kutu tik olacak bu işlemler bittikden sonra ileri diyip ardından'da son'a tıklayın ve disk bölünmüş olacakdır.

    darkcrak darkcrak (5158)