HDD diske Windows 10 kurmak zararlı mı?

HDD disk kullaniyorum. buna windows10 kursam bilgisayara zarar gelir mi? hem de windows10 u resmi sitesinden indirsem orjinal oluyor  di mi?  Yani windows7 yi  başka sıtelerden ıngılızce olanını ındırdıp kurdum 15 gün kullanıyorum wındowsu etkınlestır dıye hata verıyor. ürün anahtarım olmadığı ıçınde etkınleştıremıyorum.  mıcrosofttan 10u undırırsem böyle şeyler yaşarmıyım

kullanici53158 kullanici53158 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HDD yani sabitdiske Windows 10 kurabilirsin. Herhangi bir zararı olmaz.

    Microsoft sitesinden orijinal Windows 10 ISO dosyası indirebilirsin. Fakat windows 10 için de lisans gerekir.

    Microsoft sitesinden orijinal Windows 10 indirebiliyor olman onu ücretsiz kullanabilirsin anlamına gelmiyor. Benim önerim Windows 10 orijinal olarak indir ve kur. Amazon.com.tr gibi sitelerde ucuz lisans satılıyor (15 TL-20TL gibi) onlardan birini satın al. Böylece etkinleştirme hatası almazsın.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

    • abi bunu satın almak ıçın türkmenıstan BANK kartlrıda oluyormu yoksa sadece dolar lazım mı kullanici53158 2 yıl önce
    • windows10 ukduktan bir ay falan sonra oda hat verir mi etkinleştırmesen de. şu an wındows7 kurulu 15 gün oldu kurduğuma bılgısayarı başlatınca etkınlştırme hatası verıyor Daha sonra sor butonuna tıklıyorum ekran açılıyor ama tema sıyah oluyor resım koyyorum bılgısayarı yenıden başlatınca yın eaynı sorun aynı soru. wındowsy etkınleştır. wındwos10 orıjınal ılarak kurursam bu solrunu yaşarmıyım kullanici53158 2 yıl önce
    • @kullanici53158 herhangi bir banka kartı olur, dolar vs olması gerekmiyor. Kredi kartı ile alabilirsin. Eğer lisans satın almazsan o da uyarı verir tabi. alattin 2 yıl önce
    • @kullanici53158 Windows 10 kur sen ben sana lisans hediye edeceğim. alattin 2 yıl önce
    • anladim abi teşekkür ederim. Türkmenistan Maş karti da olur dimi. benmerakettimde 2 yıl önce
    • @benmerakettimde Master ya da Visa özelliği varsa olur tabi. Üzerinde yazar Master, Visa diye alattin 2 yıl önce
    • nasi yani anlamadim. hediye kismini benmerakettimde 2 yıl önce
    • Windows10 Çok kasiyor bu yüzden 7 kullaniyorm. Teşekkür ederim benmerakettimde 2 yıl önce
    • @benmerakettimde Windows 10'a geçersen lisans gerekecekti. Ben sana lisans veririm hediye olarak demiştim. alattin 2 yıl önce