Hdd hiç bir yerde gözükmüyor neden?

Format atarkende diskler gözükmuyor?

juicy juicy (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HDD bilgisayarın alt kapağını sökünce gözükmez onu soruyor iseniz. normal pc  açın bilgisayarıma tıklatın burda  gözükmüyorsa sorun var demektir diğer sorunuz diskler gözükmyor? pc de birtane  SSD olur  ve sürücüler olur format atmak için  usb veya dvd takıp  ilerlediğiniz zaman  burda özel seçilmiş olmalı  ileri tıklatın bu sayfada  SSD veya sürücüler yok ise sorun var demektir gidermek için yapabileceğiniz bıos ayarlarını sıfırlamak birde pc arka kapağını sökün SSD çıkarın silin tekrar yerine takın pc yeniden başlatın görmesi gerekir ( not SSD sabit disk anlamına geliyor )  (HDD harici disk anlamına geliyor)

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sanırım bilgisayarın Toshiba. Bir kaç yabancı forumda  setup bölümünde HDD /SSD none olarak göründüğü yazmış. Srtup'da HDD görünmese bile Setup Boot  bölümünden  HDD#1  seçip  F-10'a basarak kaydedip çıktığınızda Windows'un HDD'yi gördüğü yazılmış.

      Sanırım bu Toshiba laptop'a özel bir durum.

      hakan hakan (15424)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Hocam bu format atarkende gormuyo hdd yi juicy 7 yıl önce
      • Hangi işletim sistemini kurmaya çalışıyorsun @juicy hakan 7 yıl önce