HDD kızak kaç mm olmalı? 9.5 mu 12.7 mi?

Merhaba mayıs ayında exper karizma a5v-c83 modelli 7 yıllık laptop'uma SSD taktırdım 240 GB'lik HDD boyutuda 145 GB C diski 151 GB D diski mevcuttu fakat ben bu HDD'yi tek part olarak belirledim yani şuan HDD'min boyutu 297 GB oldu bütün kayıtlı bilgilerimi HDD'ye aktardım SSD'de tek part yani sadece C diski mevcut bu HDD'yi Laptop'umun Youtube'de görüyorum CD-ROM yerine monte ediyorlar ayrıyetten bir HDD kızağı alıp. Benim laptop'uma kaç mm'lik HDD kızağı almalıyım 9.5 mm'lik olanda var 12.7 mm'lik olanda cevap için şimdiden teşekkürler

gorele28 gorele28 (387)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu senin laptobunun CD-ROM'unun boyutu ile alakalı, laptobunun boyutuna göre almalısın, araştırdımm laptobunun CD ROM'unun boyutunu ancak net bir şey elde edemedim. N11'den satıcılara sorabilirsin, bilirlerse cevaplarlar.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    Bilgisayarın içindeki diskin DVD sürücüsünün marka ve modelini biliyor musun? Bunu bilirsek her şey netleşir. Aygıt Yöneticisi'ne girip DVD/CD-ROM sürücüleri kısmında görünüyor olmalı.

    omercik omercik (9418)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hayır bilmiyorum @omercik ama dediğin yolu takip ederek DVD/CD-ROM sürücü ismi çıktı adıda şu şekilde TSSTcorp CDDVDW SN-208DB gorele28 3 yıl önce
    • Google'da arattım 12.7 mm imiş. HDD kızağını da buna göre alman gerekiyor. @gorele28 omercik 3 yıl önce