HDD Sağlık testi ve Bad sector testi nasıl yapılır?

HDD Bad Sector testi nasıl yapılır?

HDD/SSD Sağlık durumunu nasıl öğrenebilirim?

HDD/SSD Benchmark testini nasıl yapabilirim?

hydra hydra (3800)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HDD Bad Sector testi nasıl yapılır?

    Bu testi yapmak için HDTune programını indirmeniz gerekiyor

    Nasıl indirilir?

    Eğer ilk defa HDTune indirecekseniz pro versiyonunu indirin çünkü size 14 Günlük deneme sürümü sunuyor ve ücretsiz HDTune'a göre bazı özellikler mevcut.

    Programı indirdiniz artık diğer aşamaya geçebilirsiniz.

    HDD Bad Sector testi nasıl yapılır?

    HDTune programını açın ve Error Scan kısmına gelin, start tuşuna basın.

    Eğer hiç kırmızı çıkmazsa HDD'niz de Hata bulunmamakta.

    HDD/SSD Sağlık durumunu nasıl öğrenebilirim?

    Sağlık durumunu HDTune programındana öğrenebilirsiniz, Health sekmesine gelin ve Ok yazıyorsa sıkıntı yok demektir. Ayrıca HDD Sağlık durumunu CrystalDiskInfo adlı programdan da öğrenebilirsiniz.

    CrystalDiskInfo Arayüzü;

    HDD/SSD Benchmark testini nasıl yapabilirim

    HDTune adlı programı açıyoruz ve benchmark sekmesine gelip Start diyoruz ( Arkada hiçbir program açık kalmasın, Steam, XBOX, Mozilla, Chrome... )

    SSD için ise CrystalDiskMark adlı programı kullanın ( HDD için de kullanabilirsiniz )

    Testi başlatmak için ALL Kısmına basın ve bitmesini bekleyin ( Test başlarken sistemi kullanmayın, ve arkada açık program kalmasın )
    ( PROGRAMI İNDİRMEK İÇİN RESME TIKLAYIN! )

    hydra hydra (3800)