HDD seri numarası nasıl değiştirilir?

herkese iyi günler dilerim. online oynadığım bir oyundan ban yedim. ban ip ya da mac adresine değil sanırım hdd nin seri numarasına atılıyormuş.ban yedikten sonra aynı pc den yeni bi kullanıcı adı ve parola ile bile giremedim adamlar direk pc yi etkisiz hale getirdiler. bu hdd seri numarasını değiştirme yolu var mı?

pckolik06 pckolik06 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    PunkBuster gibi hile engelleme yazılımı kullanan oyunlar HDD serii numarası gibi donanıma ait seri numaralar üzerinden ban atabiliyorlar.

    HDD seri numarasını değiştirmek, HDD seri numarasını farklı göstermek mümkün. Baı programlar ile HDD seri numarası değiştirilebiliyor. Örneğin Hard Disk Serial Number Changer ile sabitdisk seri numarasını hızlıca değiştirebilirsin.

    Hard Disk Serial Number Changer programını buradan indirebilirsin: Hard Disk Serial Number Changer indir

    1. İndirdiğiniz programı sağ tuşla tıklayın ve yönetici olarak çalıştırı seçin.
    2. Programı çalıştırdıktan sonra Serial Number yazan yerde EC2F-C222 gibi mevcut HDD'nin seri numarası görünür. Bunu formata uygun değiştririn. Örneğin : AC1F-C233 gibi
    3. Sonra Change butonuna basın.
    4. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayar yeniden başladıktan sonra HDD seri numarası değişmiş olacaktır.

    Bir de başka türlü HDD seri numarasını geçici olarak değiştiren, oyunları kandırmak için kullanılan programlar var. Bunlar genelde HDD spoofer olarak adlandırılıyor. HDD seri numarası kalıcı değiştirilmiyor fakat bilgisayar yeniden başlatılana kadar farklı bir HDD seri numarası oluşturuluyor.

    Bunun için SNSpoofer diye bir program buldum ama denemedim açıkcası. SNSpoofer buradan indirebilirsin. Program basit ama Çince görünüyor. Bununla da Windows 10, Windows 8, Windows 7 gibi sistemlerde geçici olarak HDD seri numarasını değiştirebilirsin.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • öncelikle ilgin için teşekkür ederim. 1. seçeneği cmd üzerinden yapmıştım zaten volumeid değişiyor sadece. o seçenek bu tür banlar için geçerli olmuyor 2.seçenekte sunduğun programı şimdi deneyeceğim tekrar teşekkürler . pckolik06 6 yıl önce
    • dostum çok teşekkür ederim sorunum çözülmüştür. pckolik06 6 yıl önce
    • rica ederim @pckolik06 alattin 6 yıl önce

    Steam platformundan oynuyorsan HDD seri numarası ile bir alakasi yok. Hesap ile alakası var.

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

    • hayır steam değil teşekkürler pckolik06 6 yıl önce