Hdd Ses geliyor

Arkadaşlar 1 ay önce almış oldugum bilgisayarın hddsinden çok fazla "czik czik" sesi geliyor ve bu beni cok rahatsız ediyor. Bilgisayarımda intel optane disk olduğu icin hdd çıkarıp ssd sakmak istemiyorum cunku optane anlami kalmayacak boşuna duruyor olacak. Ne yapmamı önerirsiniz yeni hdd alıp taksam yine ses helir mi bide ne kadar mantikli

kullanici704659 kullanici704659 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Her HDD ses çıkarabilir. Bazıları fazla bazıları az çıkarır. Çünkü HDD mekanik bir cihazdır.  Bir motor vardır ve kafa süreki hareket eder. Medyalar döner. Bu da sese neden olur. Bu bir sorun değildir. Eğer ses senin için sorunsa SSD alabilirsin. SSD tamamen elektroniktir.  Bu sebepten ses yapmaz.

    Intel Optane kullanıyorsan ve performansından memnunsan sesi dert etme. Bir zaman sonra duymassın. Bu bir sorun değil.

    hakan hakan (15394)