HDD sorunu PC HDD yi görmüyor

merhaba benim bilgisayarımda oyun oynarken oyunu küçültmeye çalışırken oyunu küçültemedim yani küçültmek derken durum çubuğuna almayı kastediuorum alt+tab vb. geçiş tuşlarına bastım ve bir türlü oyunu küçültemedim o sırada oyunda dondu sonrasında PC yi kapattım yeniden açmaya çalıştığımda hardiski bilgisayar görmedi bir süre sonra yeniden açtığımda siyah ekran ile karşılaştım siyah ekranda 10-15 dk bekledikten sonra windows onarmaya hazırlanıyor yazısı çıktı yazı çıktıktan bir süre sonra PC dondu ve mavi ekran verdi bi kaç kere daha demedim yeniden mavi ekran verdi bundan bir gün sonra anakart harddiski görmemeye başladı ve harddisk pcye takılı iken PC yi açmaya çalıştığımda anakartın donanımları kontrol ettiği yerde (hani pcyi ilk açtığımızda ilk karşımıza çıkıp birkaç saniyede geçen ekran)4-5 dk bekleyip hddyi göremedi HDD yi çıkarttığımda PC o ekranda birkaç saniye bekliyor sorun harddiski taktığım ve takmadığım zamanlardaki tek fark o ekranda 4-5 dk beklemesi yardımlarınızı bekliyorum

newnew newnew (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun sanki donanım sorunu gibi gözüküyor.

    Ama BIOS'un kafası karışmış da olabilir. Öncelikle BIOS pilini çıkart ve bir kaç dakika bekle. Daha sonra pili tak ve bilgisayarı açmaya çalış.

    Normalde bahsettiğin durumda en fazla dosya sistemi zarar görür. Disk fiziksel zarar almaz.

    hakan hakan (15394)