HDMI bağlanti ile televizyon bağlama

selam aleykum abiler. ben bir diz üstü bilgisayar kullaniyorum. bilgisayarda USB. HDMI kablolu bağlantilar var. Hani, masa üstü bilgisayar da monitör ile sistemi bağlayan kablo var ya onu takara yer yok. Ben HDMI bağlanti ile televizyonu monitör yapabilirmiyim. Yani bilgisayardaki ekrani televizyona yansita bilitmiyim

kullanici53158 kullanici53158 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Elbette yapabilirsin.

    Bilgisayarında HDMI çıkış var anladığım kadarıyla. Televizyonda da HDMI portu varsa bir HDMI kablosu alman yeterli.
    Lazım olan HDMI kablo örneği:
    HDMI Kablo

    Başka hiç bir şeye ihtiyacın yok.

    1. HDMI kabloyu bilgisayara diğer ucunu da televizyona bağla.
    2. Televizyon kumandasından Input - Yani giriş ayarı vardır. Onu HMDI olarak ayarla. Birden fazla HDMI varsa HDMI 1, HDMI 2 gibi görünür. Sırası ile denersin.
    3. Daha sonra bilgisayarda Windows ve P tuşlarına birlikte bas.
    4. Yinele seçeneğini seçersen bilgisayardaki görüntü aynen televizyona aktarılır.

    Bilgisayarı televizyona HDMI ile bağlamak bu kadar kolay.

    alattin alattin (16984)