Hedef klosöre erişim engelendi hatası, Klasör erişim engellendi hatası nasıl çözülür?

Şimdi bi dosya klosörüne klosör atmak istiyorum atmaya çalıştığında hedef klosöre erişim engellendi hatası çıkıyor hesabımın administrator olmasına rağmen yinede çıkıyor ne yapmam gerekir?

ejosan5 ejosan5 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Erişim engelledi hatası alıyosanız o klasörde bilgisayar kullanıcı hesabına gerekli izinler verilmemiş demektir.Hesabınız adminstrator yetkilerine sahiptir bu da demektir ki siz istediğiniz izni istediğiniz kullanıcıya verebilirsiniz.

    Erişim engellendi hatası aldığınız klasöre(yeni klasör oluşturulmak istenilen klasör) sağ tuş ile tıklayarak özellikler deyin.Ardından yukarıdan Güvenlik sekmesine gelin.Güvenlik sekmesinde bilgisayarınız şuanda aktif kullanıcı hesabının üstüne gelerek tüm izinlerin verildiğinden emin olun.Hesabın üstüne gelerek Tam denetim yazısı karşısındaki izin ver seçeneğine tıklayın.Tüm seçenekler otomatik olarak seçilecektir.Ardından kaydedin ve çıkın.Bu işlemin ardından engellendi hatası almamanız gerekmekte.

    Çözüm sağlayamazsanız şu konudaki çözüm 2 de anlatılanları yapmayı deneyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      saol abi işe  yaradı Allah senden Razı olsun.

      ejosan5 ejosan5 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Rica ederim, işine yaramasına sevindim. ismailsarp 8 yıl önce