"Hello Yüz tanıma ile uyumlu bir kamera bulamadık" hatası

Merhaba! Windows Hello Yüz Tanıma hatasını çözme`yle ilgili bir Yöntem isteyiyorum. Rica etsem bu soruna çözüm bulabilirmisiniz?

computer computer (1)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba! Windows Hello yüz tanıma hatasıyla ilgili bazı yaygın sorunları ve olası çözümleri aşağıda bulabilirsiniz:

    1. Yüzünüzü net bir şekilde tarayın: Windows Hello'nun yüzünüzü doğru bir şekilde tanıyabilmesi için kameraya net bir şekilde görünmeniz gerekmektedir. Kameraya bakarken iyi bir aydınlatmaya sahip olduğunuzdan emin olun ve yüzünüzü doğrudan hedefleyin.

    2. Kamerayı kontrol edin: Yüz tanıma işlemi için kullanılan kameranın doğru çalıştığından emin olun. Başlat menüsünden Ayarlar > Gizlilik > Kamera'ya gidin ve "Kamera kullanımı"nı etkinleştirin. Daha sonra "Uygulamaların bu kamerayı kullanmasına izin ver" seçeneğini açık konumuna getirin.

    3. Windows Hello'yu yeniden ayarlayın: Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri yolunu izleyerek Windows Hello ayarlarına gidin. Yüz tanıma seçeneğini kapatın ve ardından yeniden etkinleştirin. Bu, Windows Hello'nun yeniden yapılandırılmasını sağlayabilir.

    4. Windows güncellemelerini kontrol edin: Windows'un en son güncellemelere sahip olduğundan emin olun. Başlat menüsünden Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update'e gidin ve güncellemeleri kontrol edin. Gerekli güncellemeleri indirip yükleyin.

    5. Sürücüleri güncelleyin: Bilgisayarınızdaki kamera sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Üretici web sitesini ziyaret ederek en son sürücüleri indirebilir veya Aygıt Yöneticisi'ni kullanarak sürücü güncellemelerini kontrol edebilirsiniz.

    6. Yüz tanıma modelini yeniden eğitin: Yüz tanıma sorunları yaşıyorsanız, Windows Hello'nun yüz tanıma modelini yeniden eğitebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri yolunu izleyerek Windows Hello ayarlarına gidin ve "Alternatif yüz tanıma ayarları"na tıklayın. Ardından "Yüz tanıma eğitimi"ni seçerek talimatları izleyin.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    11 ay önce cevaplandı