HEM SSD HEM HDD Yİ NASIL BİR ARADA KULLANABİLİRİM

merhaba arkadaşlar geçen perşembe günü laptopumu bilgisayarcıya götürdü babam 240 gblık SSD taktırdı HDDNİN yerine ama HDDYİDE kullanmak istiyorum depolama amaçlı SSDYİDE sistem yüklü bilgisayarcı 145 GB C Diskine 77 GBde D Diskine vermiş SSDYE formatı atmış nasıl yapabilirim

gorele28 gorele28 (387)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Laptopta hem HDD hem SSD takabilmek için 2 tane sata bağlantı yeri olması gerekli, siz birini doldurmuşsunuz bile. Eğer başka bir tane varsa takabilirsiniz. Laptopta siz eğer HDD'yi çıkarıp SSD taktıysanız, CD-RW varsa laptobunuzda CD-RW'yi çıkararak bu kısıma takabilirsiniz.

    https://www.amazon.com.tr/Alfais-Harddisk-Laptop-Notebook-%C4%B0kinci/dp/B07HH32QHS

    Buna benzer kızak yardımıyla halihazırda olan CD-RW'ı Sata HDD/SSD'ye dönüştürüyor.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Sanırsam HDD'yi çıkartmış bilgisayarcı eğer takılı olsaydı HDD görünürdü bilgisayarda

      darkcrak darkcrak (5158)