her hardisk her laptopa uyar mı?

her hardisk her laptopa uyar mı? bilgisayarım asus x540l modeli. bilgisayarım donuyor sürekli. harddiski bozulmuş dediler. 320gb harddiske 140 lira fiyat verdiler. be de internetten 2. el harddisk bakıyorum. her harddisk her bilgisayara uyar mı arkdaşalr.

selimhannas selimhannas (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Alacağın disk 2.5 inç olsun yeterli. Laptop diskleri ile masaüstü diskler arasında boyut farkı var. Masaüstü diskler 3.5 inç oluyor, sen laptop olduğu için 2.5 inç olmasına dikkat etmelisin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Her 2.5 inç hdd her laptop'a uymayabilir. Laptop içindeki diskini bir kontrol et. 2.5 inç olması yeterli olmayabilir. Bir de kalınlık-incelik durumu var. 7 mm,  9,5 mm gibi kalınlık - incelik durumları söz konusu. Laptop yuvana uyması gerekir. Eğer senin laptop'da thin yani ince HDD varsa sen kalın 2,5 inç alırsan laptop disk kapağı kapanmayabilir.

      murat murat (12492)