Her ne açarsam açayım bilgisayarımda reklam oluyor.

Yukarıdada yazdığım gibi her ne açarsam açıyım bilgisayarımda  reklam oluyor. Örnek vereyim mesela youtube açtığım zaman bir ton reklam ve gooool diye bağıran bir adam çıkıyor.Tüm virüs slme programlarını denedim olmadı.Lütfen yardım edin.

kullanici494406 kullanici494406 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bu reklamlar, adware denilen yazılımlar ile birlikte gelir.

    Virüs olmadığı için klasik anti-virüs programları ile temizleyemezsiniz.

    Bunun reklam yazılımlarından kurtulmak için biz dizi işlemi yerine getirmeniz lazım.

    Reklam yazılımını kaldırma: Potansiyel olarak istenmeyen yazılımların tespit edilmesi ve malware yazılımların silinmesi

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
    4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra reklam yazılımını kaldırma işlemleri son bulacaktır.  Sorun devam ederse şu aşamayı yapın:

    Bilgisayara yüklü reklam yazılımının kaldırılması

    Bazı reklam programları anti-malware programları ile tespit edilemez. Bu durumda programı manuel kaldırmalısınız.

    Reklam programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Reklam programını kaldırmak  için şu yolu izleyin:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden  ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz.
      Özellikle adının içinde Ads, Save Sense, Browser Extension gibi ifadeler geçen programları kaldırın.

    • Yüklü program listesini gönderirseniz hangilerini kaldırmalısını size yazabiliriz.

    Netcrawl Ads  nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşın dediklerine katılıyorum fakat bu kadar uğraşamam diyorsan" addblock "diye bir yazılım var yüklüyorsun reklamları engelliyor , bir daha bulaşsa bile bu program yüklü oldugu için karşına reklam vs çıkmıyor .

      dyildiz dyildiz (183)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Dogukan, adblock 'a karşıyız :) . Adblock bizim gibi legal olarak reklam görüntüleyen sitelerin reklamlarını da engelliyor. Reklam gelirleri bizim gibi sitelerin ayakta kalabilmesi için çok önemli. alattin 9 yıl önce
      • Vallahi siteyi kendi sitem gibi benimsediğim için farkında olmadan veya bilmeden böyle bir bilgi paylaşımı yaptığım için üzgünüm , cevap kaldırılabilir ise kaldırılsın yanlış örnek olmayalım arkadaşlara :) dyildiz 9 yıl önce
      • Tesekkurler Dogukan. Kaldırılmasına gerek yok sadece bilgi olması açısından yazdım. Elbette herkes kullanıp kullanmamakta özgür. Çok teşekkürler anlayışın için. alattin 9 yıl önce
      • Rica ederim önemi yok bende olgunluğunuzdan dolayı size teşekkür ederim . dyildiz 9 yıl önce

      Sadece Malwarebytes anti-malware programını yüklesem olmaz mı ?

      kullanici494406 kullanici494406 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Yukarıda anlatılanları sırası ile yapın. Eğer Malwarebytes sorununuzu çözerse diğer aşamalara elbette gerek yok. alattin 9 yıl önce

      addblock isimli program var en kolay çözüm ve kesin çözüm olarak bunu yükle direk tarayıcına uzantı(eklenti) olarak yükleniyor ve sorun çözüldü :)

      bykarahan bykarahan (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Diğer cevp ve yorumları okumamıştım pardon alattin kardeş görmedim tabi dediğiniz gibi herkese özgür yükelr yüklemez kendi biliceği iş :) bykarahan 9 yıl önce
      • Elbette, sorun yok :)) alattin 9 yıl önce