Her saat internetimde kopma yaşıyorum. Nasıl düzeltirim?

Merhabalar. Başlıkta belirtigim gibi saat başı internetim gidiyor. Yani aslında diger pcden veya mobilden eş zamanlı internetlerde sorun olmazken kullandıgım bilgisyarda her saat başı 15snlik okadar baglantı gidiyor fakat twitch de chat akıyor steamde offline olmuyorum oyunlardan düşmüyorum skypede aynı şekilde ama onun dışındaki hiç bir şeye o anlık giremiyorum. her saat başı olması fazla şaçma ve direk mesela 12:00 13:00 gibi tam saatlerde anında olmakta.

blackr blackr (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sistemi problemler öncesi bir zamana geri alırsan düzelir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Edit:

    Çözüm olmazsa veya sistem geri yükleme yapılamazsa ağ kartının (ethernet yada wifi, hangisiyse) sürücüsünü güncelle veya farklı bir sürücüyü dene.

    Buda çözüm olmazsa ağ bağdaştırıcına manuel IP ataması yap:

    Bilgisayara el ile, manuel IP nasıl girilir? (tıkla)

    Veya IP atamasını altta görüldüğü gibi yap:

    Edit 2:

    Yine olmazsa alttaki çözümü / ayarı dene:

    Edit 3:

    Modem resetle (hard reset)  / frimware güncelle (mevcut ise), sistemde internet bağlantılı oyun ve bazı programların ayarlarını gözden geçir;

    virüs ve zararlı yazılımlar taraması yap;

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Edit 4:

    "Görev zamanlayıcı" ayarlarına bak, gerekiyorsa yeniden düzenle, görev iptali yap:

    Görev zamanlayıcısı kullanımı - videolu anlatım (tıkla)

    Windows 7'de zamanlanmış görevler nasıl silinir? (tıkla)

    Windows 10'da zamanlanmış görevler nasıl silinir? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    Dostum sorun %90 modem de ama sen ilk önce servis saglıyıcına arıza kaydı oluştur..

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

      benzer bir sorunu format atıldiktan sonra bende yaşıyorum. 30-35 dk da bir internet kopuyor. varsayilan ağ gecidi bulunamiyor diyor kendi otamatik olarak sorunu çözüyor. Burada  anlatilan işlemmleri adim adim yaptim resim aşağidakl hatayi aliyorum.Nerede  hata yaptim .Formati bilgisayarin yetkili servis attı.Ekran klavyesiyle yaziyorum.İmla hatalarini önemsemeyin. Kargonun gelmesini bekliyorum.

      efe efe (65)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Varsayılan ağ geçidi modem marka modellerine göre farklılık gösterir. Benim mesajımda örnek görüntüde olan mesela AirTies mademlere uyar. Senin modemin markası nedir? Modem arabirimine hangi kod adres ile giriyorsun (Bu adres aynı zamanda "Varsayılan ağ geçidi" olmaktadir)? temmuz 6 yıl önce