Her video için otoplay kodu nasıl yapabilirim?

Biliyorsunuz YouTube için otoplay kodu var. O kodla herhangi bir siteye YouTube'dan video ekleyince siteye her giren kişi otomatik olarak o videoyu izleyebiliyor. Ben sadece YouTube için değil, diğer video paylaşım siteleri içinde yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

sapphire sapphire (66)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Her site için otomatik video oynatma kodu gibi genel bir kod yok.

    Bu bahsettiğin özellik video sitesinin kendinde olmalı. Örneğin Youtube için video linkinde autoplay=1 parametresinin olması yeterli oluyor. Fakat bu başka bir site için autoplay=true gibi bir değer olabilir.

    Bu istediğin şey tek bir kod ile mümkün değil. Her sitenin kendi auto play kodu neyse onu kullanmak gerekir.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Peki hocam her site için autoplay kodunu nasıl bulucam? sapphire 6 yıl önce
    • @sapphire hangileri lazım? ayrı bir soru olarak sor bakıp cevaplayayım alattin 6 yıl önce

    @alattin hocamın dediği gibi, "otoplay kodu" diye genel olarak bir kod bulunmuyor. Otoplay özelliği söz konusu sitenin kullandığı video oynatıcısında (player) olmalıdır. Eğer yoksa bunu ekleyemessiniz, çünkü o sitede kullanılan player bunu desteklemiyordur.

    omercik omercik (9418)