Herhangi bir videonun veya fotoğrafın Deepfake ile oluşturulup oluşturulmadığını nasıl anlarız?

Örneğin bunları test etmek için Hazır Program veya Siteler var mı?

sibermedia sibermedia (23)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Deepfake ile oluşturulan fotğraf ve videoların sahte mi gerçek mi olduğunu kendi imkanlarınızla tespit etmeniz gerçekten çok zor. Hazır site veya program bulunmuyor. Ancak video ve fotoğrafların yayınlandığı tarihe, yayınlayan hesaba, neden yayınlandığına vb. şeyleri çok detaylı incelerseniz az da olsa tespit imkanınız var. Bunun haricinde bazı ileri düzey yöntemlerle (kan akışı hızı vb.) uzmanlar tarafından tespit edilebiliyor.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Anladım, teşekkürler. sibermedia 2 yıl önce