Hesabının sınırlı erişimi var

Facebook'a girmek istediğimde Hesabının sınırlı erişimi var. Güvenlik nedeniyle, birkaç gün için hesabının siteye sınırlı erişimi olacak. Soruların varsa, lütfen Yardım Merkezimiz ile iletişime geç.

hatası alıyorum. Birinin durumunu beğenmek istediğmide veya paylaşım yapmak istediğimde "Güvenlik nedeniyle, birkaç gün için hesabının siteye sınırlı erişimi olacak" uyarısı alıyorum.

Facebook Güvenlik nedeniyle, birkaç gün için hesabının siteye sınırlı erişimi olacak uyarısının çözümü ve sebebi nedir? Hesabının sınırlı erişimi var uyarısının çözümü nedir?

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook'ta Hesabının sınırlı erişimi var. Güvenlik nedeniyle, birkaç gün için hesabının siteye sınırlı erişimi olacak. Soruların varsa, lütfen Yardım Merkezimiz ile iletişime geç.

    uyarısının temel sebebi Facebook hesabınızın virüsler tarafından illegal paylaşımlarda bulunmuş olması, zararlı içerik dağıtmasıdır.

    Hesabının sınırlı erişimi var uyarısı alıyorsanız ilk yapmanız gereken Facebook hesabınıze ve bilgisayarınıza bulaşan virüsü temizlemek olmalıdır.

    Internet Explorer kullanarak (Chrome kullanmayın) Facebook virüsünden nasıl kurtulurum? linkinde anlatılan Facebook virüsü temizleme işlemlerini adım adım yapın. Bilgisayarınızda virüs olmadığından emin olduktan sonra tek yapmanız gereken sınırlı erişimin kaldırılmasını beklemek olacaktır.

    Facebook hesabınızı güvenlik sebeplerinden dolayı 3 ile 15 gün arasında sınırlı erişime tabi tutar.

    Eğer hesabınızdan spam yapıyorsanız, bekleme süreniz 30 güne kadar çıkabilir.

    Bu süreyi kısaltmak için sizin yapabileceğiniz bir işlem yok. Siz facebook virüslerinden kurtulduğunuzdan emin olmalı ve beklemelisiniz.

    Virüslerden kurtulduktan sonra Hesabının sınırlı erişimi var. Güvenlik nedeniyle, birkaç gün için hesabının siteye sınırlı erişimi olacak. Soruların varsa, lütfen Yardım Merkezimiz ile iletişime geç.  uyarısı kendiliğinden kaybolacaktır.

    Facebook'un spam ve virüslere karşı almış olduğu bir önlemdir. Siz başklarından gelen linkleri açarken dikkatli olun. Facebook üzerindeki her linki tıklamayın özellikle .exe uzantılı dosyaları çalıştırmayın.

    Bilgisayarınızda güncel bir antivirüs programı bulundurun.

    pelinny pelinny (863)