Hesabınızda oturum açamıyoruz hatası Windows 10

Bilgisayarı açtığımda bu hatayı alıyorum oturumu kapatıp tekrar açtığımda düzelmiyor...

ahmetyusuf ahmetyusuf (1)
4 yıl önce sordu

  • Bilgisayara hiç mi giriş yapamıyorsun? hakan 4 yıl önce
  • Bilgisayar açılıyor fakat dosyalar kqydedilmiyor ahmetyusuf 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Hesabınızda oturum açamıyoruz penceresinde Kapat düğmesine bas. Windows geçici bir profil ile oturum açacaktır. Sonra aşağıdaki adımları uygula.

  1. Komut istemini yönetici olarak aç.
  2. Komut isteminde şu komutu uygula
    net user administrator /active:yes

    bu komut bilgisayarındaki gizli yönetici hesabını aktif hale getirecektir.

  3. Bilgisayarını yeniden başlat.

  4. Bilgisayar açıldığında Windows ve R tuşlarına bas ve çalıştır ekranına regedit yaz enter tuşuna bas. Kayıt defterinde şu yolu izle.

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

  5. Burada S-1-5-21-*** şeklinde profiller göreceksin.  Bu ifadeler birden fazla olmalı. Bu ifadelerden içinde ProfileImagePath girdisinin değeri c:\Users\uzmanim.net gibi olan değeri bul. Burada tabi uzmanim.net yazan yerde senin kullanıcı adın olmalı.
  6.  S-1-5-21-*** değerini seç  ve sağ tuşla tıkladıktan sonra sil seçeneğini seç.
  7. Sonra tekrardan diğer  S-1-5-21-*** değerine bak.  Tekrardan ProfileImagePath girdisinin değeri C:\Users\HesapAdı.BilgisayarAdı (örneğin C:\Users\uzmanimnet.DELL) olan ifadeyi bul.
  8. Sonra buradaki ifadeden bilgisayar adı ve noktayı sil.(örneğin C:\Users\uzmanimnet.DELL ise bunu (örneğin C:\Users\uzmanimnet yap)
  9. Tamam diyerek bu pencereden çık.
  10. Kayıt defteri  düzenleyiciden çık.
  11. Windows gezginini aç ve buradan Görünüm > Seçenekler > Klasör ve arama seçeneklerine git. Görünüm sekmesinde Gizli Dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretle ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldır.
  12. C:\Users\%HesapAdı.BilgisayarAdı% klasörüne git. Buradaki şu dosyaları bul : NTUSER.DAT ,  NTUSER.DAT.LOG1 NTUSER.DAT.LOG2,  NTUSER.INI
  13. Bu dosyaları C:\Users\%HesapAdı%  klasörüne kopyala.
  14. Bu dosyalar zaten var diye uyarı görürsen üzerine yaz.
  15. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.
hakan hakan (15394)
4 yıl önce cevaplandı

  • Yüksek oranda işe yaradı. Öncelikle oturum açışımda ilgili hata mesajını vermiyor. Detaylı incelemedim. Bazı uygulamalarda tekrar oturum açmak gerekebiliyor. Masaüstü simge düzeni karışık geliyor. Sistem geri yüklemede yaptığımdan bunlar da bozmuş olabilir. engerex 1 yıl önce

Bütün gün uğraştığım, araştırdığım soruna bu çözümü gördüm. Uzmanım net ya hani dedim ki hallederiz bu çözüm yoluyla. Yaptım bütün adımları eksiksiz ve hatasız şekilde. sonuç olarak bomba sonuç geliyor elde var sıfıııırrr tüm verilerime ulaşımımı kaybettim sıfır kullanıcı açılmış gibi takılıyorum sağ olun

lanetolsun lanetolsun (1)