hese fidye virüsü nedir? Çözümü var mı?

hese virüsü nedir? hese fidye virüsü nedir? Neden tüm dosyalarımın uzantısı .hese oldu? Uzantısı .hese olan dosyaların şifresi çözülebilir mi?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eğer dosyalarınızın uzantısı .hese olduysa bilgisayarınıza fidye virüsü bulaşmış demektir. .hese uzantısı STOP (DJVU) fidye virüsüne ait bir uzantıdır.

    Fidye virüsü ile ilgili bilginiz yoksa:

    STOP fidye virüsü bilgisayarınızda şu adlardan biri ile adlandırılmış bir fidye notu bırakır:

    • !!!YourDataRestore!!!.txt
    • !!!RestoreProcess!!!.txt
    • !!!INFO_RESTORE!!!.txt
    • !!RESTORE!!!.txt
    • !!!!RESTORE_FILES!!!.txt
    • !!!DATA_RESTORE!!!.txt
    • !!!RESTORE_DATA!!!.txt
    • !!!KEYPASS_DECRYPTION_INFO!!!.txt
    • !!!WHY_MY_FILES_NOT_OPEN!!!.txt
    • !!!SAVE_FILES_INFO!!!.txt
    • !readme.txt.

    Bu fidye not dosyasında dosyalarınızın şifrelendiği ve fidye ödemesinin nasıl yapılacağı bilgisi vardır.

    hese uzantısına sahip dosyalar için sadece çevrim dışlı anahtar ile dosyalarınız şifrelendiyse çözüm var.  Bunun dışında şuan için çözüm yok.  Dosyalarınız çözülebilir mi öğrenebilmek için şu çözümdeki işlemi yapın: Stop fidye virüsünün şifrelediği dosyaların şifresi nasıl çözülür?

    Stop fidye virüsü dosyalarınızı, virüs bulaştığında internete erişemiyorsa Offline Key denen çevrim dışı bir anahtar ile şifreliyor. Eğer internet bağlantınız o esnada varsa virüs teknik bir sorun yaşamadıysa size özel bir anahtar ile şireleme yapıyor. Bu durumda dosyalarınızı çözmek, para, fidye ödemeden şuan için mümkün değil.

    Güncelleme:  [20 Eylül 2019]

    dosyaların uzantısını .hese yapan stop fidye virüsü için yeni bir çözüm yolu var. Fakat çözüm herkeste işe yaramıyor.  Bunu test edebilmek için iletişim bölümünden bizimle bağlantıya geçebilirsiniz. Dosyalarınız çözülebilir mi size yardımcı oluruz.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

      merhaba kolay gelsin yardımcı olurmusunuz  .hese   uzantısı dosyalarımız hep oldu fidye virüsü galiba yardımcı olurmusnuz

      ozgurce ozgurce (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • mail yollamışsın ama girdiğin mail hatalı olduğu için mailim sana ulaşmadı. admin @ uzmanim net adresine şifreli bir dosya ve bir de fidye notunu yollarsan dosyanı inceleyebilirim. alattin 4 yıl önce
      • mail attım size geldimi bir bakarmısınız hakkınızı helal edin ozgurce 4 yıl önce

      beimde çocuk bulaştırmı hese virüsü çözümü var mıdır

      seyyahkurt seyyahkurt (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Çözümü var da herkes de aynı sonucu vermiyor darkcrak 4 yıl önce