Hiç bir web sitesi açılmıyor - Bu siteye ulaşılamıyor

Web siteleri açılmıyor. Mesela google'a girmek istediğimde şu hata çıkıyor:

Bu siteye ulaşılamıyor

google.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Proxy, güvenlik duvarı ve DNS yapılandırmasını kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

Bu sorunu nasıl çözerim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunun pek çok sebebi olabilir. Öncelikle hiç bir web sitei açılmıyorsa şunları kontrol etmelisin.

    • Bilgisayarın internete bağlı mı? Kablosuz ağ kopmuş olabilir mi?
    • Adsl modem bağlantı yapmış mı? Modemin yanına git ADSL ve internet ışıkları yanıyor mu kontrol et.
    • DNS sunucuda sorun olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları yap.

    Öncelikle ping ile DNS çalışıyor mu kontrol et.

    Ping nedir, nasıl kullanılır?

    Daha sonra DNS değiştirmeyi dene: DNS değiştirme

    hakan hakan (15424)