Hiçbir DNS Çalışmıyor

DNS açmadığım zaman yasaklı sitelerin Telekomünikasyon tarafından engellendiği bildirimini görüyorum lakin DNS ile siteyi tekrar açmayı denediğim zaman "Bağlantı sıfırlandı" hatasını alıyorum. Tüm DNS'leri denedim, hepsinde aynı problemi yaşıyorum. VPN ile siteler açılıyor, sorun yaratmıyor ancak VPN kullanmak istemiyorum. Ağ ayarlarımda mı bir problem var? Aldığım hatanın görüntüsünü paylaşıyorum:

bu siteye ulasilamiyor

herkesolmekte herkesolmekte (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Girmek istediğin yasaklı sitelere sadece DNS engellemesi yapılmamıştır.

    DNS değiştirdiğin zaman engelsiz sitelere gireibliyor musun? Örneğin uzmanim.net açılıyor mu?

    Eğer DNs değiştirdiysen ve uzmanim.net açılıyorsa DNS sunucularda sorun yok demektir.

    Bu sorunu sadece yasaklı sitelerde yaşıyorsan sorun DNS'de değil. Sorun bu siteler aynı zamanda yönlendirme ile engelleniyor. Bunun için insanlar VPN kullanıyor.  @farurhenho  arkadaşımız bir çözüm paylaşmıştı: VPN'siz yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır? bunu deneyebilirsin ya da bir VPN programı kullanabilirsin:  VPN programları

    Diğer bir çözüm de Opera tarayıcısı kullanmak. Opera'da yerleşik VPN mevcut.

    hakan hakan (15394)