Hiçbir program açılmıyor , cpu %0

Merhabalar arkadaslar, bilgisayarım düne kadar biraz yavastan olsa çalışıyordu .

Ancak dün kısa süreli bir elektrik kesintisi yasadım ve ardından pc yi acmaya çalıştığımda cok daha yavaşladığını farkettim. Uzun bir sürenin ardından oturum açtığımda hiçbir program açılmıyordu, gorev yoneticisinde CPU %0-3 arası oynuyordu sadece.

windows sorun giderici ve combofix i denedim ancak ikiside tamamlanmadan hata veriyor.

Werfault.exe - uygulama hatası benzeri..

Tanıdığım ve güvendiğim bir bilgisayarci olmadıgı icin sizlere danışmak istedim , yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

aegeron aegeron (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    sorun virüsle alakalı elektirik kesintisinden sorun olmaz bilgisayar özellikleriniz yeterli

    combofix i hiç kullanmayın bilgisayar için iyi değildir

    http://www.gezginler.net/indir/malwarebytes-anti-malware.html tarama yaptır

    tarayıcı virüsleri için http://www.gezginler.net/indir/hitmanpro.html tarattır

    fark ettiğini görüsünüzde zaten

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Malesef hiçbir tarayıcı da çalışmamakta , dolayısıyla download gerceklestiremiyorum. Ancak yardımınız icin tesekkur ederim en azından sorunun donanımdan kaynaklanmadigini öğrenmiş oldum . Şimdilik tek çözüm format gibi. aegeron 8 yıl önce

    işletim sistemim : Windows 7 home basic 64 bit

    işlemci: Intel core i5 2400 cpu 3.10ghz

    anakart : Asus CM6630_CM6730_CM6830.

    ram : ddr3 kingston 4gb 667 mhz - a data tech 4 gb 667mhz

    ekran kartı : NVlDlA GeForce GT530

    umarim yeterli bilgi verebilmisimdir, şimdiden tesekkur ederim.

    aegeron aegeron (3)
    8 yıl önce cevaplandı

    • bilgisayarın özelikleri yeterli sorun virüs le alakalı gibi görünüyür cevabı düzelterek sana tekrar yazacam candan 8 yıl önce

    Bilgisayarlar kuralsız olarak kapatılırsa veya  herhangi bir sebeple (elektrik kesilmesi dahil) aniden kapandıysa bu vaziyette prensip olarak öncelikle sabit disk bölümlerine CHKDSK tarama yapılması gerekir. Zira bu gibi hallerde sabit disklerde hatalar meydana gelebilir.

    Disk bölümlerini (bilhassa C.'yi ama varsa diğer bölümleride) /f ve /r komutlarıyla tara ( chkdsk c: /f /r ve varsa chkdsk d: /f /r gibi ).

    CHDSK taraması nasıl yapılır:

    Yönetici yetkisi ile cmd (komut istemi) açılır ve chkdsk komutu yazılarak enter'lenir. Çikan y/n sorusuna cevabı yazılarak yine enter'lenir.

    Ayrıca Werfault.exe - uygulama hatası özeli için eğer varsa sistemde alttaki programları kaldır ve problemin düzelip düzelmediğini yeniden kontrol et:

    Power2Go
    Youcam
    One Key Theatre
    SRS Sound System

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)