Hile indirdikten sonra bilgisayarımın fanı çok hızlı çalışıyor, ne yapmalıyım?

Dizüstü bilgisayarıma bir hile indirdim ve sonrasında bilgisayarın fanı aşırı derecede durmaksızın çalışmaya başladı. Önceden 10-15 dakika çalışıp kapanırdı şimdi uyku modunda bile durmuyor, ne yapmam lazım? Uzmanim.net youtube kanalı benzer bir videoyu izledim ve çözmeyi denedim ama yine de bir fark olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

kullanici973488 kullanici973488 (1)
3 yıl önce sordu

  • Hangi siteden indirdin? Bilgi verirsen incelerim. murat 3 yıl önce
  • https://s5.dosya.tc/server/43hz7d/so1803.dll.html kullanici973488 3 yıl önce
  • Hile bu ama çalışması için gerekenler bu videoda var kullanici973488 3 yıl önce
  • https://youtu.be/QiGRziR7YCk kullanici973488 3 yıl önce

Toplam 3 Cevap

%99 Miner virüsü bulaştırmışsındır. Bu aralar çok yaygın. Hile, crack ve benzeri türevlerden miner virüsü bulaşıyor. Hile kullanmayın. Virüsü silmek içinse aşağıdaki anti-malware ve anti-virüsü kullan.

Görev yöneticisini açıp kullanımlara bakar mısın?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

    Bilgisayarına mining virüsü bulaşmış olabilir çünkü hile, crack ve yamaların içerisine bu tip virüsleri ekleyip bilgisayarınızdan bitcoin kasıyorlar ve buda bilgisayarınızın fanının hızlı çalışmasına sebebiyet veriyor. Bilgisayarınızı Mallwarebytes ve Mallwarebytes Anti-Root ile taramanızı öneriyorum.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bu programda bir virüs bulamadı. Bir virüsün donanımsal olarak fanı bozması mumkun mü? Sizce degiştirmeyi denemeli miyim? kullanici973488 3 yıl önce

    Mallwery ve avanst antivirüsleri kurdum hile tespit edemediler bilgisiyarda yükli hiç bşr şey yok şuan ve halen fan durmuyor.

    Resimler elimde ama siteye yükleyemedim başka bir iletişim kanalınız varsa oradan atabilirim

    kullanici973488 kullanici973488 (1)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Discord var: https://discord.gg/ZxzDPaWC hydra 3 yıl önce