HIPER G31-iCH7 Anakart İşlemci Açmama Sorunu (işlemci desteği)

Merhaba elimde Core 2 Quad Q8400 1333FSB işlemci var anakartım HİPER G31-iCH7  anakartın müşteri hizmetlerine sordugum zaman işlemciyi sorunsuz çalıştırır diyorlar ama bios ta işlemcinin adını felan görebiliyorum fakat sistem açılmıyor.Bazı Anakartı satan sitelere baktıgımda Core 2 Quad destekler yazıyor ama bi türlü çalıştıramadım nedense biostan ayar felan yapmakmı lazım ki acaba Ramlar 4 GB DDR2 800MHZ Ekran kartım Zotac GT 630 4GB DDR3

usta09 usta09 (37)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakarınızın sitesi üzerinde yeterince açıklayıcı bilgiler bulunmyor.İşlemci ile alakalı olarak;

    • Support Intel Pentium D LGA775 CPU & Intel Pentium 4 Prescott LGA775 CPU & Celeron D Prescott LGA775 CPU, Support Hyper-Threading Technology

    şu ibareye yer verilmiş.Eğer bu durumdan çıkarım yaparsak işlemci desteği için olumsuz gözüküyor.Söylediğiniz Core 2 serisi burada destekler diye yazılmamış.Ancak siz müşteri hizmetlerinden destekler yanıtı almışsınız.İşlemci sayfasında destek listesi vs. ayrıntı olmadığından net birşey demek yanlış olur.Malesef böyle adı sanı pek belli olmayan anakart alındığında bu tarz sorunlarla başbaşa kalabiliyorsunuz.Bu durumu aşmanın yolu BIOS güncellemesi ile gelecek gibi.Ancak nasıl olacak orası muamma.Sitede sürücüler kısmında HİPER G31-iCH7 anakartı bulunmuyor.Ona en yakın Hiper g41-ich7 anakartı var.Bunun içindeki sürümün uyma ihtimali olabilir.Ancak bunu denemenizi tavsiye etmem.Sizin tek çıkar yolunuz müşteri hizmetleri başka şekilde destek yolunuz yok gibi.Bizim yapabileceğimiz bir durum da gözükmüyor.

    Ayrıca BIOS güncelleme hakkında genel açıklama için aşağıya bakabilirsiniz;

    İşlemci destek sorunlar genelde BIOS güncellemeleri ile çözülebilir.Örneğin bir anakart piyasaya çıkar, ardından anakarta uyumlu olan bir işlemci yapısı örneğin LGA775 anakarttan sonra piyasaya çıkar.Bu durumda anakart destek listesinde ilk olarak sonra çıkan işlemci görünmez.Anakart üreticileri de sonra çıkan işlemciye destek sağlanması için BIOS güncellemesi çıkarırlar ve işlemci anakart tarafından tanınır hale gelir.

    Sizin durumunuzda bu şekle uyuyor.Sizin yapmanız gereken adımlar şunlar olmalı.

    • Eski işlemciniz takarak sistemin sorunsuz açılmasını sağlayın.
    • Anakartınıza uygun BIOS dosyasını Flash Diske yükleyin.
    • Bilgisayarınızı yeniden başlatarak BIOS a girin ve B
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için teşekkür ederim şuan eski işlemcimi taktım. kullanıyorum usta09 7 yıl önce
    • Siz müşteri hizmetlerini arayarak anakarınızın BIOS güncellemesine nereden ulaşabilirim sorusunu sorun.Şuanda kullandığınız sürümden yüksekse güncellemek işlemci desteği sağlayabilir. ismailsarp 7 yıl önce