Hiren Boot Usb Disk Nasıl Yapılır?

Hiren Boot Usb Disk Nedir? Hiren Boot Usb Disk Nasıl Yapılır?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hiren Boot Usb Disk Nasıl Yapılır?

    ˙·٠٠•● Çözüm Önerim ●•٠٠·˙

    Öncelikle gerekli olan 3 adet yazılım var Hiren Boot, USBFormat ve Grubinst_gui. Ağağıdaki linklere tıklayarak yazılımları indirin.

    1) Hiren Boot <═══> 2) USBFormat  <═══> 3) Grubinst_gui

    Yazılımları indirdikten sonra boot özelliğini eklemek istediğiniz USB belleğinizi bilgisayara takın ve aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. UsbFormat yazılımını açarak Device alanında usb aygıtınızı seçin.
    2. Start butonuna basarak işlemin tamamlanmasını bekleyin.

    3. İşlem tamamlandıktan sonra Grub İnstaller programını açın ve aşağıdaki sıralamada bulunan ayarları yapın

    4. HBCD dosyasını usb belleğinizin içine kopyalayın.
    5. Son olarak düzenlemiş olduğumuz grldr ve menu.lst dosyalarını flash belleğinize kopyalayın. İşlem bu kadar. Usb diskinizi taktıktan sonra bios ayarlarınızı yaparak cihazınızı boot edebilirsiniz.

    lion lion (595)