HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

HitmanPro nedir?

HitmanPro Hangi işletim sistemlerinde çalışır?

HitmanPro ücretsiz mi?

HitmanPro’yu nereden indirebilirim?

HitmanPro nasıl kullanılır?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    HitmanPro bir anti-virüs programıdır. VirüsSpyware (casus yazılım), Trojan (Truva atı), rootkit ve diğer zararlı yazılımlara (malware) karşı oldukça etkili bir çözüm. HitmanPro’nun yetenekli olduğu konulardan biri de PUPS olarak adlandırılan PiP yani Potansiyel İstenmeyen Programları tespit edebilme ve silebilme yeteneği.

    Potansiyel İstenmeyen Programlar son dönemlerde oldukça yaygın. Bilgisayarın performansını ve hızını negatif yönde etkileyen bu programlar ücretsiz programlar ile bilgisayarınıza siz farkında olmadan kuruluyor.

    HitmanPro’nun belki de en güçlü yanı İkinci görüş özelliği.

    Eğer çocuğunuz veya siz bir şekilde iyi hissetmiyor ve hasta olduğunuzu düşünüyorsanız doktora gidersiniz. Gittiğimiz doktor size herhangi bir şeyiniz yok, gayet iyisiniz diyebilir. Fakat siz hâlâ kendinizi iyi hissetmiyorsunuzdur. Bu durumda elbette siz ikinci bir görüşe ihtiyaç duyar ve başka bir doktora gidersiniz.

    HitmanPro sahip olduğu “second opinion” yani ikinci görüş özelliği ile virüs şüphesi barındıran dosyaları, kendisinin tespit edemediği fakat şüphelendiği dosyaları başka anti-virüs programlarına taratır.

    İkinci görüş özelliği gerçekten diğer anti-virüs ve anti-malware yazılımları arasında bir fark yaratıyor.

    HitmanPro çalışmak için kurulum gerektirmeyen bir anti-virüs programıdır. HitmanPro’yu çalıştırmak için indirmiş olmanız ve indirdiğiniz dosyayı çift tıklamanız yeterlidir.

    Anti-virüs programları tek başına %100 güvenlik sağlamazlar. Başka anti-virüs programı bilgisayarınıza yüklüyken de HitmanPro kullanabilirsiniz.  Başka anti-virüs programları ile birlikte sorunsuz çalışır.

    HitmanPro’nun sürekli çalışıyor olması gerekmez. İhtiyacınız olduğunda HitmanPro’u çalıştırmanız yeterlidir.

    HitmanPro’nun diğer anti-virüs yazılımlarından farklı iki özelliği var:

    • Davranışsal Tarama
    • Bulut Tarama

    Davranışsal Tarama

    HitmanPro’nun sahibi SurfRight  300,000’nin üzerinde malware yani zararlı yazılımı inceleyerek belirli ortak davranışlarını analiz etmişler ve bu bilgileri zararlı yazılımların tespiti için HitmanPro programına dâhil etmişler.

    Bulut Tarama / İkinci Görüş

    HitmanPro’nun en güzel özelliği. Eğer HitmanPro şüpheli bir dosya ile karşılaşır ve bunun bir virüs olup olmadığına karar veremez ise, bu dosyayı Bulut ortamına gönderir. Bulut ortamı internet üzerindeki bir grup bilgisayarı ifade etmektedir. Yani HitmanPro’nun sunucularını tasvir eder.

    Bulut ortamında şüpheli dosya 5 farklı anti-virüs yazılımı tarafından taranır ve sonucu HitmanPro’ya bildirilir. Bu özellik gerçekten de oldukça faydalı bir özellik.

    Farklı antivirüs programları farklı yetenek ve virüs veritabanlarına sahip, örneğin Eset Not32’nin tanımadığı bir virüsü, Avast bulabilir, Avast’ın bulamadığı bir virüsü AVG tespit edebilir.

    İşte HitmanPro bu yeteneğe sahip.  Şüpheli gördüğü dosyaları bulut ortamına taşır ve o ortamda diğer antivirüs programlarına taratır.

    HitmanPro Hangi işletim sistemlerinde çalışır?

    HitmanPro şu işletim sistemleri üzerinde çalışabilir

    • Windows XP
    • Windows 2003
    • Windows Vista
    • Windows 2008
    • Windows 7
    • Windows 8

    HitmanPro yukarıdaki işletim sistemlerinin 32 bit ve 64 bir sürümlerinde sorunsuz çalışır.

    HitmanPro ücretsiz mi?

    HitmanPro ücretli bir program.  Fakat 30 günlük deneme lisansı mevcut. Lisansı aktif etmezseniz sadece tarama hizmeti veriyor. Bilgisayarınız tarar virüsleri bulur fakat temizlemek için lisans almanız gerekir.

    30 günlük deneme sürümü tarama ve temizleme hizmetini barındırıyor.

    HitmanPro lisans ücreti yaklaşık 25$ civarında.

    HitmanPro’yu nereden indirebilirim?

    HitmanPro‘yu buradan indirebilirsiniz.

    HitmanPro 32 Bit Windows için | HitmanPro 64 Bit Windows için

    Bu çözümde 30 günlük deneme sürümü aktif edilecektir. HitmanPro 11MB civarında boyutu ile oldukça hafif bir program.

    HitmanPro nasıl kullanılır?

    HitmanPro gerçekten çalıştırılması ve kullanması oldukça basit bir program. Çalışma hızı etkileyici. Çok hızlı bir tarama gerçekleştiriyor.  Çalışırken işlemci ve Ram kullanım miktarı normal seviyelerde bilgisayarda herhangi bir kasılma söz konusu olmuyor. Tarama sonrasında ihtiyaç olduğunda bilgisayarınızı yeniden başlatması gerekebiliyor.

    Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce varsa mevcut anti-virüs programınızı kapatmanız önerilir.  Her ihtimale karşı mevcut anti-virüs programınızı geçici olarak devre dışı bırakmanız olabilecek bazı sorunların önüne geçecektir.

    1.  HitmanPro programını buradan indirin: HitmanPro 32 Bit indirHitmanPro 64 Bit indir
    2. İndirdiğiniz hitmanpro_x64.exe veya hitmanpro.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın. Bu işletim sisteminize göre değişecektir. Açılan kurulum ekranında İleri butonunu tıklayın.
      HitmanPro - virüs tarama - kurulum

    3. HitmanPro Lisans anlaşması ekranı gelecek "Kabul ediyorum.." kutusunu işaretleyin.
      HitmanPro - virüs tarama -lisans anlaşması

    4. HitmanPro kurulum ekranında sonraki aşamada kurulum türünü seçmelisiniz. Biz sadece bilgisayarı taratmak istiyoruz. Bu sebepten "Hayır, bu bilgisayarı sadece bir sefer taratmak istiyorum" seçeneğini işaretliyin. Kayıt bölümünü boş bırakın.
      HitmanPro - virüs tarama - sadece taramayı aktif etme

    5. HitmanPro bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı taramaya başlayacaktır. Tarama bittiğinde karşınıza şöyle bir ekran gelecek. Bu ekranda ileriyi tıklayın.
      HitmanPro - virüs tarama

    6. Daha sonra HitmanPro sizden lisans anahtarı isteyecektir. HitmanPro yazılımını satın aldıysanız Lisans anahtarını girin. Almadıysanız  Ücretsiz Lisansı etkinleştir seçeneğini tıklayın.
      HitmanPro - virüs tarama - lisans etkinleştirme

    7. Daha sonra e-posta adresinizi girerek 30 günlük ücretsiz lisansı aktif edin.
      HitmanPro - virüs tarama - 30 günlük deneme lisansı alma

    8. Artık HitmanPro yazılımını 30 gün ücretsiz kullanabilirsiniz. İleri butonunu tıklayın.
      HitmanPro - virüs tarama - lisans etkinleştirildi.

    9. HitmanPro kaldırma sonuçları ekrana gelecektir. İleri butonunu tıklayın.
      HitmanPro - virüs tarama - virüs silme

    10. Kaldırma işleminin tamamlanması için bilgisayarın yeniden başlması gerekebilir. Açok belgelerini kaydedin ve bilgiayarı yeniden başlatın.
      HitmanPro - virüs tarama - bilgisayarı yeniden başlat

    Bu çözümde HitmanPro nedir, nasıl kullanılır anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      merhaba çok iyi bir anlatımınız var yaptım ama ürünü etkinleştirme bölümünü yapamıyorum e-postamı giriyorum. bekliyor ve güvenlik duvarından izin veriniz bende izin vermek için giriyorum ama bilgisayarda de kurulu olmadığı için güvenlik duvarında gözükmüyor yardım eder misiniz

      erdemgokhan455 erdemgokhan455 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz? murat 6 yıl önce
      • tamam yinde sağol cevap verdiğin için halletim :) erdemgokhan455 6 yıl önce