Hızlı ekran görüntüsü alma programı var mı?

Belirlediğimiz tuşa (mesela prt sc) badsığımızda rastgele bir adla hemen kaydeden bir program var mı? Hızlı ve arka arkaya ekran görüntüsü almam lazımda.

treajen treajen (43)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Normalde klavyedeki Windows tuşu + Prt Scr kombinasyonlarıyla bunu yapabilirsiniz. Denediniz mi?

    Alt mesajda Windows 7 kullandığınızı gördüm. Windows 7 için şu adımları uygulayın:

    • PrtScr tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda ekran görüntüsü kopyalanmış oluyor.
    • Daha sonra Paint'i açın.
    • Paint'te sol üst köşede Yapıştırma seçeneği bulunur. Buradan Yapıştıra tıklayın ve ekran görüntüsü Paint'e gelecek.
    • Daha sonra CTRL+S kombinasyonlarıyla o resmi kaydedebilirsiniz.

    Eğer bu yöntem de işe yaramaz veya isteğinizi tam olarak yerine getirmiyorsa Bandicam programını deneyebilirsiniz. Bandicam programında ekran görüntüsü çekme özelliği bulunur. Bu özelliğe herhangi bir tuş atarsınız ve o tuşa her basmanızda ekran görüntüsü çeker.

    • Bandicam programını buradan indirin.
    • İnen setup dosyasını açıp kurulumu yaptıktan sonra program arabirimi karşınıza gelir.
    • Burada sol taraftaki Görüntü sekmesine tıklayın.
    • Daha sonra "Kısayol tuşu" ayarının karşısındaki bölüme tıklayıp hangi tuşu belirlemek istiyorsanız klavyeden ona basın.

    Artık Bandicam programı arka planda açık olduğu sürece, seçtiğiniz tuşa her basmanızda ekran görüntüsü alınacaktır.

    Bandicam ile aldığınız ekran görüntüleri bilgisayarınızdaki Belgeler > Bandicam klasörüne kaydolur.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bunu yapınca ne oluyor? treajen 6 yıl önce
    • Bunu yaptığınızda o anki ekran görüntüsü otomatik olarak bilgisayardaki Resimler klasörüne kaydediliyor. @treajen omercik 6 yıl önce
    • Hayır gelmiyor? treajen 6 yıl önce
    • Mesajıma bazı eklemeler yaptım. @treajen omercik 6 yıl önce

    Üst üste ekran görüntüsü almak istiyorsun internette öyle bi program war mı bilmiyorum görtüklerim hepsi senin anlatgın işlem yapıyor yani (Manuel) o yüzden gereksiz windows 10 kullanıyorsan ekran alıtı programı var windowsda yüklü onu kullanman iyi olcak ...

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

    • windows 7 kullanıyorum treajen 6 yıl önce
    • en iyisi ozaman sizin dediginiz gib PrtSc Kullanmak krsn 6 yıl önce

    FRAPS Tamamen kullanışlı ve basit programdır tuşunu ayarlayabiliyorusnuz.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,LightShot veya Sharex gibi screenshot programlarıyla yapabilirsin.

      ssustasi ssustasi (5)