Hızlı Getirme açma ve kapatma nasıl yapılır?

Hızlı Getirmeyi kapatmak istiyorum çünkü çok ram yiyor bunu nasıl kapatabilirim? Bir de ileride pişman olup açmak istersem hızlı getirme nasıl açabilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda anlattığım Windows 7, Windows 8/8.1 ve Windows 10 Hızlı Getirme açma/kapatma adımlarını uygulayabilirsiniz.

    Hızlı Getirme nasıl kapatılır? Hızlı Getirme kapatma:

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna services.msc yazın ve Hizmetler'i açın.
    2. Hizmetler ekranından "Hızlı Getirme"yi (Superfetch de yazabilir) bulun.
    3. Hızlı Getirme üstüne 2 kere tıklayın.
    4. Gelen ekrandan Durdur seçeneğine tıklayın.
    5. Sonra "Başlangıç türü: Devre dışı" yapın.
      hizli getirme kapatma

    Ardından bilgisayarınızı bir defa yeniden başlatın. Açıldıktan sonra Hızlı Getirme kapatma işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır.

    Hızlı Getirme nasıl açılır? Hızlı Getirme açma:

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna services.msc yazın ve Hizmetler'i açın.
    2. Hizmetler ekranından "Hızlı Getirme"yi (Superfetch de yazabilir) bulun.
    3. Hızlı Getirme üstüne 2 kere tıklayın.
    4. Gelen ekrandan Başlat seçeneğine tıklayın.
    5. Sonra "Başlangıç türü: Otomatik" yapın.

    Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Hızlı Getirme açma işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır.

    Hızlı Getirme kapatılmalı mı?

    Hızlı Getirme son derece faydalı bir hizmet. Koca bir listede "hızlı getirmenin zararları şunlardır" diye sıralama yapamayacağım. Sadece şunu söyleyebilirim: Eğer düşük sistemli bir bilgisayarınız varsa (2 GB RAM gibi) Hızlı Getirme hizmeti sizin için bir dezavantaj olabilir. Çünkü Windows zaten 2 GB RAM'in önemli bir kısmını kullanacaktır, hal böyleyken RAM'in geri kalanına da bilgisayar kullanım alışkanlıklarına dair bilgilerin yüklenmesi kullanıcıya sıkıntı yaratabilir. Bu nedenle düşük sistemli bilgisayarınız varsa Hızlı Getirme özelliğini kapatabilirsiniz.

    Ama 4 GB ve üstü RAM'e sahip bilgisayarınız varsa kesinlikle kapatmayın.

    omercik omercik (9418)